Суддя Оболонського районного суду Києва Владислав Дев’ятко порадив екс-президенту Віктору Януковичу приїхати в Україну і відбути покарання.

Як передає кореспондент УНІАН, відмовивши у роз’ясненні захисникам Януковича вироку, головуючий у справі про державну зраду Януковича суддя Оболонського районного суду Києва Владислав Дев’ятко звернувся до екс-президента та його адвокатів.

“Як головуючий у справі, я роз’ясню, що Янукович засуджений за злочин проти миру, і у даного вироку немає строків давності його виконання. Тому я пропоную вам не подавати необґрунтованих заяв, не побоюватися апеляційного перегляду даної справи, а сміливо йти до Київського апеляційного суду і доводити там свої аргументи. Якщо ж все-таки апеляційний суд визнає вирок Оболонського районного суду законним і обґрунтованим, ви можете запропонувати Януковичу добровільно прибути в Україну і виконати свій обов’язок, покладений на нього вироком суду, а саме – відбути не максимальне покарання у вигляді 13 років позбавлення волі”, – сказав Дев’ятко на завершення засідання.

Перед тим суддя Дев’ятко сказав адвокатам, що судове рішення викладене чіткими, зрозумілими словами і реченнями, у зв’язку з чим не містить труднощів для розуміння його змісту, і відмовив у задоволенні заяви захисників щодо роз’яснення вироку.

Адвокати заявили, що оскаржуватимуть відмову в апеляційному порядку, на що у них є 7 днів.

Нагадаємо, 24 січня Оболонський райсуд Києва засудив Януковича до 13 років позбавлення волі. Суд визнав його винним у вчиненні державної зради і підготовці та розв’язанні агресивної війни.

Як писав “Вголос”, сьогодні суд у Києві відхилив скарги адвокатів Януковича на вирок.