Про це йдеться в проекті закону, який зареєстрували у парламенті народні депутати від фракції ВО «Батьківщина».

Вони нагадують, що за суддями і працівниками правоохоронних органів є законодавчо закріплена можливість отримання пенсії на «пільгових» умовах, тобто раніше, ніж більшість громадян, а також в більшому розмірі, ніж це передбачено загальними умовами нарахування пенсії.

Чинне законодавство передбачає, що у випадку звільнення особи, яка має право на таку «пільгову» пенсію, у зв’язку з вчиненням умисного злочину з використанням свого посадового становища ця особа таке право втрачає, і пенсія їй нараховується на загальних підставах.

В той же час парламентарі зазначають, що є чимало випадків, коли обвинувальний вирок за вчинення подібного злочину набуває чинності вже після нарахування особі «пільгової» пенсії. За таких умов немає правових підстав для перерахування пенсії на загальних умовах.

Метою законопроекту, як інформують нардепи, є створення додаткових умов для запобігання порушенню конституційних прав і свобод людини і громадянина з боку суддів, прокурорів та слідчих.

Для цього нардепи пропонують ввести норму, згідно з якою навіть після спливу тривалого терміну з моменту вчинення порушення конституційних прав та свобод людини (в тому числі після спливу строків давності притягнення до кримінальної відповідальності) юридична відповідальність за це наставатиме у формі скасування «пільгового» пенсійного забезпечення та перерахування пенсії на загальних підставах.