Про це сьогодні на брифінгу розповів прокурор Львівської області Юрій Квятківський, повідомляє кореспондент «Вголосу».

За його словами, розслідування щодо Грибовицької трагедії ще триває і не виключено, що й інших посадовців притягнуть до кримінальної відповідальності. Фактично слідчі проводять розслідування за трьома напрямками – діяльність ЛКП «Збиранка», службова недбалість посадових осіб органів місцевого самоврядування та за фактом порушення правил техніки безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою – у цьому напрямку перевіряють роботу ДСНС.

На запитання, чи буде зокрема висунуто якесь обвинувачення меру Львова Андрію Садовому, прокурор відповів: «Ми допитали всіх керівників у межах кримінального провадження щодо службової недбалості посадових осіб органів місцевого самоврядування і всі матеріали скерували на експертизи. Раніше ми призначили бухгалтерську ревізію, вилучили документацію у перевізників твердих побутових відходів, на 2017 рік запланована експертиза життєдіяльності Грибовицького сміттєзвалища. Ми звернулися з листами до керівників Харківського і Київського науково-дослідних інститутів щодо прискорення проведення експертиз, пояснивши,  що це важливе питання для нашого регіону, загинули люди і ми хочемо зрозуміти, чи є порушення в діях керівників, чи немає. Розслідування щодо вини органів місцевого самоврядування ще триває, сюди входить, як Львівська  міська рада, так і керівники ДСНС, останні місяць проводили свою службову перевірку.  Наразі у межах цього кримінального провадження завершився лише перший етап, ми вияснили, що за діяльність ЛКП « Збиранка» в першу чергу відповідає департамент житлово-комунального господарства. Але це лише початок розслідування», – розповів Юрій Квятківський.

Окрім згаданої експертизи життєдіяльності Грибовицького сміттєзвалища,  прокуратура призначила ще кілька судових експертиз, щодо яких наразі ще немає висновків. Зокрема,  експертиза щодо дослідження причин і наслідків порушення вимог з безпеки діяльності та охорони праці, комплексна земельно-технічна експертиза з експлуатації полігону та експертиза документації і землеустрою, яку проводить Львівське НДКЦ. «Вони не можуть її провести у зв’язку з тим, що межі ділянки наразі не винесені в натуру. Ми звернулися до суду щодо цього», – додав прокурор. Також проводиться пожежно-технічна експертиза, в межах якої експерти мають з’ясувати, чи це був підпал полігону, чи ні.

Нагадаємо, раніше прокуратура повідомляла: «Трьом посадовцям керівного складу ЛКП «Збиранка» повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236, ч.2  367 КК України, а саме у порушенні правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей, та у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Йдеться про керівника ЛКП «Збиранка», його заступника та начальника полігону.  У жовтні вищевказані порушення було підтверджено висновками проведеної комплексної судової інженерно-еколого-геодезичної експертизи. Більше того, експерт підтвердив, що порушення у роботі підозрюваних посадових осіб мають причинний зв’язок із зсувом відходів на полігоні.  Відтак, 28 жовтня посадових осіб ЛКП «Збиранка» повідомлено про завершення розслідування та надано їм доступ до матеріалів кримінального провадження, а це загалом 200 томів. Після  їх ознайомлення  обвинувальний акт буде скеровано до суду. Також  31 жовтня в.о. керівника департаменту житлово-комунального господарства Львівської міськради Юрію Гольцю було винесено підозру за фактом службової недбалості, що спричинила трагедію на Грибовицькому сміттєзвалищі.