На цей раз особа, якій консульство доручало здійснювати технічний нагляд за будівництвом дипломатичної резиденції і яка була засуджена до п’яти років позбавлення  волі за хабарництво умовно, почала сумбурно наводити різні, часто не пов’язані між собою факти. Судді й адвокати терпеливо вислухували людину похилого віку, хоч частина наведених третьою стороною фактів вже досліджувалась  у суді. 

«Створюється враження, що польська сторона свідомо затягує процес, як і на минулому засіданні. Тоді адвокат консульства зажадав проведення ще однієї будівельної експертизи», -- поділився враженнями один з учасників  судового засідання.

Важко передати атмосферу, яка панувала у залі засідань  та в кулуарах Господарського суду. Висувались найрізноманітніші версії, чому судді зволікають із своїм вердиктом.

Найвеселіша версія – судді ще не порадились з польським консулом, який перебуває у відпустці. До 27 червня він повинен з’явитися на роботі. 

Найнесподіваніша – побоювання, як би не розізлити  начальство чи  відповідача. Інтереси Генконсульства  представляє юридична компанія «Міжнародний правовий центр «ЄУКОН»(м.Київ). Старшим партнером цієї юридичної фірми є Тетяна Самсіна. Якщо сайти на  Верховного суду України – там зустрінемо  прізвище  Ігоря Самсіна. Це суддя Верховного суду України та голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Можна тільки собі уявити, які асоціації  виникають у суддів на периферії  при згадці цих столичних прізвищ. Особливо, коли вони стоять поряд:Тетяна Самсіна та Ігор Самсін.

Погляд зі сторони – суді невпевнені чи чогось очікують. Воно й не дивно, створюється прецедент, коли будівельна компанія судиться із зарубіжною державною установою. Ось звідки зволікання та оглядання назад, як би чогось не вийшло.

«Цей процес має всі шанси стати зразком того, як в Україні не спрацьовує судова система, -- підсумував чергове засідання Господарського суду заступник голови Львівського обласного об’єднання роботодавців Михайло Вельгош. – Як вести бізнес в країні, де господарській спір троє суддів розглядають чотири роки?».