На цей раз особа, якій консульство доручало здійснювати технічний нагляд за будівництвом дипломатичної резиденції і яка була засуджена до п’яти років позбавлення волі за хабарництво умовно, почала сумбурно наводити різні, часто не пов’язані між собою факти. Судді й адвокати терпеливо вислухували людину похилого віку, хоч частина наведених третьою стороною фактів вже досліджувалась у суді.
«Створюється враження, що польська сторона свідомо затягує процес, як і на минулому засіданні. Тоді адвокат консульства зажадав проведення ще однієї будівельної експертизи», -- поділився враженнями один з учасників судового засідання.
Важко передати атмосферу, яка панувала у залі засідань та в кулуарах Господарського суду. Висувались найрізноманітніші версії, чому судді зволікають із своїм вердиктом.
Найвеселіша версія – судді ще не порадились з польським консулом, який перебуває у відпустці. До 27 червня він повинен з’явитися на роботі.
Найнесподіваніша – побоювання, як би не розізлити начальство чи відповідача. Інтереси Генконсульства представляє юридична компанія «Міжнародний правовий центр «ЄУКОН»(м.Київ). Старшим партнером цієї юридичної фірми є Тетяна Самсіна. Якщо сайти на Верховного суду України – там зустрінемо прізвище Ігоря Самсіна. Це суддя Верховного суду України та голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Можна тільки собі уявити, які асоціації виникають у суддів на периферії при згадці цих столичних прізвищ. Особливо, коли вони стоять поряд:Тетяна Самсіна та Ігор Самсін.
Погляд зі сторони – суді невпевнені чи чогось очікують. Воно й не дивно, створюється прецедент, коли будівельна компанія судиться із зарубіжною державною установою. Ось звідки зволікання та оглядання назад, як би чогось не вийшло.
«Цей процес має всі шанси стати зразком того, як в Україні не спрацьовує судова система, -- підсумував чергове засідання Господарського суду заступник голови Львівського обласного об’єднання роботодавців Михайло Вельгош. – Як вести бізнес в країні, де господарській спір троє суддів розглядають чотири роки?».