Суди Нідерландів та Люксембургу відхилили апеляцію “Газпрому” на рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на пресслужбу “Нафтогазу”.

Зазначається, що апеляційний суд Амстердама (Нідерланди) відхилив скаргу “Газпрому” (РФ) щодо юрисдикції суду, підтвердивши свої повноваження у справі про визнання і примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території Нідерландів.

Відповідно до пресрелізу НАК “Нафтогаз України”, відповідне рішення суд прийняв 8 липня 2019 року.

Крім того, того ж дня рішення на користь “Нафтогазу” прийняв і Окружний суд Люксембургу, який відхилив скаргу “Газпрому” і підтвердив арешти щодо російської компанії на території країни в рамках примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

У березні 2019 року Нафтогаз повідомив, що розпочав процес стягнення активів з “Газпрому” за рішеннями Стокгольмського арбітражу у Люксембурзі. Наразі Нафтогаз прагне конфіскувати активи “Газпрому” у європейських країнах і США та їхнім коштом погасити близько 2,7 мільярда доларів, які “Газпром” винен за рішенням арбітражного суду у Стокгольмі.

“Нафтогаз” судиться з “Газпромом” від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит. 22 грудня 2017-го “Нафтогаз” заявив, що виграв арбітраж проти російського “Газпрому” у справі про постачання газу.

Нагадаємо, що Міністерство економічного розвитку РФ у повному обсязі задовольнило заявки компаній «Роснєфть» і «Лукойл» на поставку скрапленого газу в Україну протягом липня.