Його висловлювання на цю тему, оприлюднені журналом «Мазер Джонс», спричинили у Вашингтоні ефект вибуху бомби. Деякі спостерігачі вважають, що президентські вибори тепер можна і не проводити, бо Ромні прирік себе на поразку. Звичайно, це сильне перебільшення, але республіканець серйозно ускладнив собі боротьбу за перемогу, тим більше, що від своїх слів він не відмовляється.

Слова ці записав любитель на відео під час його недавньої зустрічі зі своїми прихильниками в Бока-Ратон (штат Флорида). Виходячи з місця проведення зустрічі, вартості участі в ній і висловлювань Ромні стає зрозуміло, що слухали його досить заможні люди.

Ось що дослівно сказав їм кандидат: «47% виборців у будь-якому випадку голосуватимуть за президента. Так, є ці 47%, які за нього, які залежать від уряду, які вважають себе жертвами, які вірять, що уряд зобов'язаний піклуватися про них, які переконані, що мають право на охорону здоров'я, їжу, житло — все, що хочете. Це, мовляв, «законне право». І вони голосуватимуть за президента, що б там не було»...

«Це люди, які не платять прибуткового податку», - продовжував Ромні, додавши: «Моє завдання — не в тому, щоб турбуватися про цих людей. Мені їх ніколи не переконати в тому, що їм треба проявити особисту відповідальність і самим піклуватися про своє життя».

Відразу після оприлюднення цього запису Ромні заявив, що від суті сказаного він не відмовляється. «Сказано невитончено, скажімо так, - заявив він. - Я говорив експромтом, відповідаючи на запитання. І, звичайно, я можу висловитися чіткіше і ефективніше, ніж у тих умовах».

«Це послання, яке я несу і яке нестиму і надалі», - додав республіканець.

Сенс послання, за його словами, у виборі між опорою на свої сили або ж на уряд з його соціальними службами.

В ході дебатів навколо висловлювань Ромні коментатори насамперед зазначають, що в США справді майже половина населення — близько 46% - з різних причин не платять федерального прибуткового податку. Це перш за все пенсіонери, безробітні, а також і бідняки, які працюють, але недостатньо заробляють. Проте всі вони платять інші податки — акцизи на бензин, тютюн та алкоголь, податки з продажів, податки штатів і муніципалітетів. Багато бідняків змушені отримувати допомогу не з утриманських настроїв, а через необхідність.

Деякі коментатори також додають, що серед цих 46% населення є багато білих пенсіонерів, які складають кістяк електорату республіканців.

Джерело: ИТАР-ТАСС