В. о. міністра охорони здоров`я Уляна Супрун побувала з робочим візитом на Закарпатті.

Про це інформує ТСН.

«Найбільше відкриття — Мукачево, де відбулися потужні зміни. Місто має бути прикладом проведення трансформації охорони здоров’я. Вакцинація від кору величезний виклик — на Закарпатті один із найменших рівнів охоплення щепленнями. Тож після спецоперації для захисту від кору на Львівщині, де будемо проводити посилені заходи з вакцинації, Закарпаття стане однією з областей, де продовжимо надзвичайні заходи. Всі вакцини є в наявності. Використовувати їх — питання національної безпеки», - зауважила Супрун.

На жаль, єдиний Центр первинної медико-санітарної допомоги міста подав заявку на договір з НСЗУ Національна служба здоров'я України тільки в кінці року. Це велика втрата часу та кращих умов для людей, адже лікарі первинної медичної допомоги поки не можуть почати отримувати підвищені зарплати. Хоча для цього були всі передумови. Ужгороду треба інтенсивніше готуватися до наступного етапу трансформації і не позбавляти своїх мешканців переваг змін.

«Наступним відвідала Мукачево, де зустрілися з мером міста Андрієм Балогою та його командою. Місто показує дуже хороші результати  Медзаклади вже пройшли автономізацію, першими долучилися до трансформації, підняли зарплати сімейним лікарям. Крім того, в місті багато своїх програм, спрямованих на лікування мешканців. А для лікарів створені такі умови праці, що спеціалісти з інших регіонів не виїжджають працювати в Угорщину, а перебираються на роботу в місто», - додала вона.

Мукачево вже на етапі фінальної підготовки до програми “Безкоштовна діагностика”. Це означає, що їхні мешканці першими отримають доступ до понад 50 безоплатних аналізів, досліджень та лікувальних послуг.

«Будемо ставити їх у приклад та радити містам подібного або навіть більшого масштабу використовувати досвід Мукачева. Від лікарів та управлінців почула дуже чіткий запит на зміни. Всі чекають, коли трансформація вступить в дію і можна буде підняти якість послуг для пацієнтів та зарплати лікарям всюди, а не лише на первинній ланці медичної допомоги», - резюмувала Супрун.