Про це Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.

Вона наголосила, що будь-які термічні опіки бувають дуже болючими та часто супроводжуються такими симптомами як почервоніння або лущення шкіри, виникненням пухирів та набряку, появою блідості або обвуглення шкіри.

При цьому рівень інтенсивності болю не завжди пов’язаний із тим, наскільки сильний опік. Інколи навіть дуже серйозний опік може бути відносно безболісним.

Зазначається, що при першій допомозі після отримання термічного опіку необхідно зупинити контакт з джерелом опіку. Обробити рану прохолодною водою чи кімнатної температури.

«Категорично заборонено прикладати до рани лід. Не обробляйте уражену поверхню шкіри жодними кремами чи жирними речовинами. Є помилкова думка, що опік слід одразу обробити дексапантенолом, проте в міжнародних рекомендаціях надання допомоги під час опіку його немає. Якщо він і може допомогти то радше під час загоєння ран», - зауважила Супрун.

Перша допомога при отриманні термічного опіку:

  1. Негайно зупиніть контакт з джерелом опіку.
  2. Обробіть рану прохолодною водою чи водою кімнатної температури.
  3. Категорично заборонено прикладати до рани лід. Не обробляйте уражену поверхню шкіри жодними кремами чи жирними речовинами. Є помилкова думка, що опік слід одразу обробити дексапантенолом, проте в міжнародних рекомендаціях надання допомоги під час опіку його немає. Якщо він і може допомогти то радше під час загоєння ран.
  4. Зніміть будь-який одяг або прикраси, що знаходяться поблизу ділянки опіку. Але не чіпайте речей, які прилипли до ураженої шкіри.
  5. Прикрийте рану стерильною пов’язкою.
  6. Дайте потерпілому випити води, щоб зменшити інтоксикацію та уникнути зневоднення.
  7. Можна також дати знеболювальний лікарський засіб, наприклад парацетомол чи ібупрофен, які використовують для полегшення болю будь-якого типу та інтенсивності.
  8. Якщо було отримано опік обличчя або очей, краще посадити людину. Це допоможе зменшити набряк, на відмінну від лежачого положення.
  9. За потреби телефонуйте 103.