Уляна Супрун розповіла, які саме її повноваження як в. о. міністра охорони здоров’я України призупинив Окружний адмінсуд Києва та що вона робитиме надалі.

Про це вона написала у Facebook.

“Суд заборонив мені як першому заступнику міністра охорони здоров’я України “вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра” включно з уповноваженням заступників підписувати документи замість мене”, — написала Супрун.

Уляна Супрун зазначила, що, зокрема, не можуть бути виконаними такі повноваження, як погодження і подання на розгляд Кабміну проектів законів, актів Президента чи Кабміну, видавати обов’язкові до виконання центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується міністром, накази та доручення.

Крім того, забороняється представляти МОЗ у публічно-правових відносинах із іншими органами, підприємствами, установами й організаціями в Україні та за її межами, приймати рішення щодо розподілу бюджетних коштів, головним розпорядником яких є МОЗ.

Також Супрун не може надавати обов’язкові для виконання державними службовцями та працівниками апарату МОЗ доручення та підписувати накази МОЗ та інші інші нормативно-правові акти, розроблені міністерством.

“Це, зокрема, підписання життєво важливих наказів щодо розмитнення та розподілу ліків або ж направлення людей на лікування за кордоном”, — заявила Супрун.

Вона додала, що наразі увага та робота уряду та команди міністерства сконцентрована на тому, щоб якомога швидше виправити ситуацію.

Супрун наголосила, що наступного тижня відбудуться два важливі засідання суду.

Зокрема, на 11 лютого, 14.00, призначений розгляд клопотання, яке подало Міністерство юстиції України від імені уряду про скасування тимчасової заборони їй виконувати обов’язки міністра.

“Розгляд буде в Окружному адмінсуді Києва. Це наша можливість розблокувати роботу Міністерства”, — пояснила Супрун.

Також вона повідомила, що 15 лютого о 14.50 в тому ж суді розглядатиметься позов народного депутата Ігоря Мосійчука щодо відсутності у неї повноважень до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України.

“Це дуже небезпечна атака на всю трансформацію системи охорони здоров’я і нам потрібна ваша підтримка”, — заявила Супрун.

Як писав “Вголос”, 5 лютого суд заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

Таке рішення пояснили тим, що Супрун має подвійне громадянство і більше місяця є виконувачем обов’язків.

Водночас, у зв’язку з відстороненням Супрун посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф зазначила, що таке рішення суду може негативно вплинути на проведення медреформи в Україні.

У Кабінеті Міністрів заявили, що планують оскаржити рішення щодо відсторонення Супрун.

Пізніше виявилося, що суддя, який відсторонив Супрун, свого часу поновив на посаді скандального Насірова.

Відсторонення Супрун заблокувало доставку життєво необхідних ліків.

Кабінет Міністрів України надіслав клопотання до Окружного адміністративного суду міста Києва про скасування заходів забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Ігоря Мосійчука до в. о. Міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун.