Команда Садового, здається, вирішила доказати, що може дуже оперативно відреагувати на критику. На другий день після проведення прес-конференції «Мерія масово краде у мешканців їхні горища, підвали та подвір’я», учасникам прес-конференції почали погрожувати розправою.

Зокрема, як повідомляє Громадський форум Львова, до чоловіка учасниці прес-конференції, мешканки будинку на вул. Рилєєва. 8 п. Оксани Потапової, подзвонила невідома особа з погрозами та вимогою припинити подальший спротив.

Через якийсь час подзвонили вдруге і спитали: «Скільки треба заплатити?!»

Нагадаємо, що член ГФЛ Оксана Потапова вчора оприлюднила факти корупційних дій в Управлінні комунального майна ЛМР. Учасниками прес-конференції було розкрито факти незаконного позбавлення мешканців будинку на вул.Рилєєва, 8 допоміжних приміщень та факти корупційних дій юристів Управління комунального майна Львівської міської ради, Ярослава Золотого та Богдана Ваварчака, а саме отримання ними хабаря для вирішення питання у розмірі 3 500 доларів США.

На вчорашній  прес-конференції було лприлюднено інформацію про те, як мерія, шляхом прийняття незаконних рішень, користуючись правовою необізнаністю громадян, позбавила та надалі позбавляє мешканців їхніх же приміщень. Яскравим прикладом таких протиправних дій є позбавлення права власності на нежитлові приміщення мешканців будинку на вул. Рилєєва, 8. Площа вкрадених приміщень елітарного будинку – 78 кв. м. Орієнтовна вартість -- 1 млн. грн.

Відповідно до Закону України „Про приватизацію державного житлового фонду” та рішення Конституційного суду України (2 березня 2004 року N4-рп/2004) допоміжні приміщення у будинках (горища, підвали, сараї, цокольні приміщення) належать на правах спільної власності мешканцям. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку чи вступу до нього.

Допоміжні приміщення передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають” (ст.10, п.2 ЗУ „Про приватизацію державного житлового фонду”). Виняток становлять лише приміщення, у яких на момент прийняття закону розміщувалися підприємства торгівлі, громадського харчування, житлово-комунального та побутового обслуговування, які повинні бути передані в комунальну власність (ст.8 част.9 ЗУ „Про приватизацію житлового фонду”).

Після звернення мешканки будинку, п. Оксани Потапової до Управління комунального майна ЛМР щодо права мешканців на забрані в них приміщення, юристи управління, Ярослав Золотий та Богдан Ваварчак, пообіцявши вирішити питання провернули справжню аферу. Спочатку взяли у жінки за свої послуги кошти у розмірі 3 500 доларів США, а потім втягнули мешканців будинку у заздалегідь програшну судову тяганину, у результаті якої, вони залишилася і без приміщення, і без грошей.

За сприяння ГФЛ, розпочався новий судовий процес, суд задовольнив клопотання мешканки Потапової і прийняв ухвалу зупинити дію рішення виконавчого комітету ЛМР „Про оформлення права комунальної власності на нежитлові приміщення на вул. К.Рилєєва, 8” Ухвала суду доводить неправомірність дій посадовців і є прецедентом для Львова.

Подібні зловживання у Львові є масовим та системним явищем. У кожному будинку є допоміжні приміщення і це майно - власність мешканців, яке у них незаконно відібрала влада міста, а потім продає чи здає в оренду. Проте мешканці, самі можуть здавати ці приміщення в оренду, а вилучені кошти скеровувати на обслуговування та утримування будинків в належному стані.

Протистояння зростає і для розв’язання проблеми ГФЛ запропонував міському голові укласти меморандум взаєморозуміння, основними пунктами якого є:
1. Визнати за мешканцями право власності на нежитлові приміщення в їхніх будинках;
2. Привести у відповідність до вимог чинного законодавства відповідні Ухвали та рішення ЛМР і її виконавчих органів;
3. Визначити механізм та терміни передачі цих приміщень мешканцям.

Натомість отримали погрози на адресу учасників прес-конференціїі