Таку думку висловив колишній міністр оборони України, кандидат у президенти, народний депутат Анатолій Гриценко під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Анатолій Гриценко пояснив, що зобов’язання держав-гарантій для України мають бути безумовними та зобов’язуючими, оскільки рішення нашої держави про відмову від ядерної зброї не було добровільним, а цю зброю в України відібрали мало не силоміць взамін на гарантію повної безпеки.

«Представники держав-гарантій поставили свої підписи під зобов’язанням про забезпечення безпеки України, тому певна доля відповідальності за анексію Криму, і досить суттєва, є на тих державах, на керівниках Обама-Кемерон, які не виконали того, що мали б зробити  у цій ситуації. За цим стоїть нерозуміння їхньої власної відповідальності за майбутнє не лише України, але й світу, на багато десятиріч наперед», – сказав нардеп.

Він додав, що наслідками окупації кримського півострова Росією стали два дуже небезпечні процеси: тепер немає аргументів, аби зупини країни, які мають можливість та бажання виготовляти ядерну, хімічну чи біологічну зброю (Іран, Ізраїль, Пакистан), а світ отримав досвід незаконного приєднання частини однієї держави до іншої без правових наслідків для агресора.

«Світ де-факто визнав, що Крим уже не наш. Почитайте останні заяви високих чиновників західних країн: жоден із них уже не вимагає від Росії звільнення Криму та виведення звідти військ Росії. Говорять лише про те, щоб відвели війська від кордонів України і не загрожували агресією нашій материковій частині. Світ у головах визнав, що Крим вже не український», – сказав Анатолій Гриценко.

«Це небезпечно тим, що у світі є понад 100 конфліктних зон, в тому числі й в країнах ЄС, де народи залюбки проведуть локальні референдуми і  візьмуться ділити карту світу по-новому, порушуючи усі норми міжнародного права, які діяли протягом багатьох десятиліть, із моменту утворення ООН», – додав він.