"...і будеш ти давати в борг багатьом народам, а сам не будеш брати в борг, і будеш ти владарювати над багатьма народами, а над тобою вони владарювати не будуть" (Книга Дварім, 15:6, Тора)

 
"Нічого, нічого немає ганебнішого та жорстокішого, як брати лихву тут на землі. Насправді лихвар збагачується за рахунок чужих бід, нещастя іншого перетворює собі у прибуток, вимагає плату за своє чоловіколюбство, і, якби боячись видатися немилосердним, під виглядом чоловіколюбства копає глибшу яму..." (св. Іоан Златоуст)
 
Найбільше лихо сучасності - світова фінансова система, побудована на лихварському відсотку. Гроші недаремно порівнюють з кров'ю. З однієї сторони це кровоносна система економіки, з іншої - заради них кояться найстрашніші злочини. Дехто каже що гроші це енергія і теж недалекий від істини. Чому лихва отруює цю кров та перетворює енергію на руйнівну силу? 
 
Начебто нічого поганому в тому, що за позичені гроші потрібно віддати відсоток немає. Лихвар, чи то скупий ювелір із похмурого середньовіччя, чи сучасний транснаціональний банк несуть ризики, обслуговують грошові потоки, а заробляють всього-навсього на маржі між депозитом та кредитом. Це перший міф який потрібно розвіяти. Кількасот років тому, котрийсь із Бауерів (Байєрів) , до того як ця династія увійшла у світову історію під прізвищем Ротшільд, брав на зберігання цінності та видавав розписки, які були фактично грошима,  додумався видавати розписки, котрі нічим не були забезпечені! Адже ймовірність що за цінностями, котрі зберігаються в його сейфі, прийдуть одразу всі вкладники - близька до нуля. Отже, можна видавати розписки на суми більші ніж є у сховищах реальних цінностей. Це ймовірно легенда, але саме так працює сучасна банківська система. На 100 ваших кровних долярів, покладених на депозит, банк цілком законно видає 900 доларів кредитів. Тепер різницю між депозитною та кредитною ставкою помножте на 9-ть. Ви думаєте що банк заробляє нещасних 3%, а насправді це 27%... 
 
В голові обивателя гроші асоціюються з еквівалентом обміну товарами. Насправді вони вже стали товаром давно, але товаром доволі специфічним. Є такий економічний термін "сеньйораж", який означає прибуток що отримує банк від випуску грошей. Собівартість випуску 100-доларової купюри приблизно 10 центів. Така собі приватна контора ФРС, заснована поціновувачами та послідовниками Тори, зокрема нащадками того ж Бауера-Ротшільда, вже 100 років має монопольне право на випуск зелених папірців. Тут, за одно, розвіємо ще один міф - долар США це зовсім не долар США. В сенсі що одноіменна держава сама бере його в борг, звичайно в ФРС і під відсоток. Так ось, випускаючи зелені папірці, ця система на кожному з них, на старті, заробляє 99.9 долара. Чому? Бо ніхто інший їх не випускає, а розраховуватись ними зобов'язані всі. Відразу уточнюю - наша гривна це бідний родич долара і по суті від нього залежна, тобто не самостійна.
 
Тепер - як перетворюються папірці у реальні газети , заводи, пароплави та всілякі інші матеріальні цінності? Черговий міф це те що ви їх заробите важкою працею, вдалим бізнесом чи сміливою крадіжкою. Якщо й заробите, то не надовго. Це кажу з досвіду, як короткотривалий власник заводу. Звичайно ви можете пробитись у клуб "вибраних"... прислугою, у кращому випадку. Для цього потрібно мати кілька необхідних якостей, про які ви прочитаєте в багатьох модних книжках , та обов'язкову відсутність однієї - совісті. Чому? Бо ви, якщо читаєте цю статтю, не член жодного з правлячих кланів, тому стеля вашого достатку обмежена і бережіть те що маєте.
 
Повернемось до алхімії перетворення папірців у золото. Буквально таку трансформацію було колись здійснено в США, після так званої Великої Депресії. Що ця сумна подія, особиста трагедія мільйонів простих і навіть заможних людей, що "криза" 2008 року - це загальносвітові фінансові афери за одним сценарієм. Після Великої Депресії золото в американців держава відібрала і воно опинилося в чарівників із ФРС. Але золото не головне. Головне контроль над усіма реальними активами. Щоби легше було сприйняти саму схему - зроблю ще один ліричний відступ. Спеціалісти одного з університетів у Цюріху провели математичний аналіз акціонерних зв'язків 43-х тисяч транснаціональних компаній і встановили що в центрі цього спрута є всього 147 компаній, чиї активи переплітаються між собою і є по-суті спільною власністю. Цей пул акціонерів контролює 40 % глобального корпоративного бізнесу і 60% всіх світових доходів. І... цілком вірно - усі вони не менш тісно переплетені з приватними банками - власниками всемогутньої ФРС.
 
Така концентрація капіталу в руках кількох сімейств - наслідок столітньої важкої та натхненної праці з організацією кількох революцій, голодоморів, двох світових та кількох локальних воєн та розвалу СРСР, з метою перерозподілу ринків та захоплення реальних активів (ФРС утворена в 1913 році). Десятки, а то й сотні мільйонів жертв - це побічний ефект бізнесу. Нічого особистого. А можливо й ні. Але це релігійне питання, а не фінансове.
 
Як заробляється на війні? Спрощено - фінансується потенційний диктатор, нарощується мілітарний потенціал, на фоні вмілої піар-компанії світових ЗМІ (вони 100% належать цим кланам!), розхитується Маятник (це в попередніх статтях, наприклад https://vgolos.com.ua/articles/mayatnyky_feysbuku_zhydy_i_quotsvobodaquot_106953.html; https://vgolos.com.ua/articles/tretya_svitova_viyna_pole_boyu_ndash_lyudski_dushi_106958.html) і мільйони жертовних баранів та невинних ягнят нищать одні одних за ідеї придумані штатними ідеологами світових акціонерів. 
У цей час ФРС напомповує Демона Війни своїми папірцями і він, насолоджуючись неймовірним стражданням та болем, віддячує своїм "годувальникам" цілком реальними дивідендами. Так в результаті 2-ї світової містер Долар став світовою валютою. (про це детальніше ТУТ: ).
 
На кризах заробляється простіше: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=633101710055079&set=a.447243628640889.102138.447238111974774&type=1&theater
Найцікавіше що за містером Доларом вже давно нічого не стоїть, окрім агресивної енергії його адептів. Питання навіщо це потрібно і куди ми рухаємось, я вже зачіпав у своїх публікаціях.