Про це повідомила директор Світового Банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен під час зустрічі з керівником «Укравтодору» Славоміром Новаком, передає прес-служба відомства.

2 грудня 2016 року, відбулася завершальна зустріч тижневої місії представників Світового Банку. У ході останньої зустрічі, Директор Світового Банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен узгодила спільні напрямки роботи з Укравтодором у 2017 році з його новим керівником Славоміром Новаком.

У ході зустрічі, Сату Кахконен привітала очільника Держагентства з першими успіхами на шляху до великого реформування української дорожньої галузі: зі створенням Дорожнього фонду та законопроекту про децентралізацію Укравтодору.

"Щодо фінансування, наступного року Світовий Банк прийняв рішення тимчасово забрати близько 220 мільйонів доларів з кредитного портфелю Держагенства", – йдеться у повідомленні.

Зі слів директора представництва, часткове скасування фінансування – це тимчасовий вимушений крок, оскільки нині гроші Світового Банку не рухаються достатньо швидко, тим самим обтяжуючи країну економічно і не звільняють місця для підтримки нових проектів.

"Ми вважаємо, що наше рішення – це "win-win" ситуація для всіх. Ці гроші до вас точно повернуться", – зазначила Кахконен.

В ході розмови, було проговорено, що у 2017 році "Укравтодор" на розгляд можливості майбутнього фінансування Світовим Банком винесе 20 проектів.

В цілому це будуть проекти щодо розвитку дорожньої інфраструктури (інженерне проектування, консультації, попередній дизайн, тощо).

Раніше старший менеджер портфеля проектів Світового банку в Україні Клавдія Максименко заявляла, що нездатність України освоїти надані їй кошти – глобальна проблема, з якою стикаються всі її основні кредитори.