Про це сьогодні заявив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок на Погоджувальній раді голів парламентських фракції.

Очільник «Свободи» наголосив, що в умовах агресії Росії та фактичної окупації Криму вкрай необхідно невідкладно розглянути це питання та розірвати угоди, які є очевидно шкідливими для національних інтересів України, зокрема її територіальної цілісності.

«Росія фактично оголосила Україні війну, увівши додаткові військові сили на територію Кримського півострова. Ці дії вона вчинила в односторонньому порядку, всупереч двостороннім угодам. Розпочавши відверту агресію на українську територію, організувавши під дулами автоматів незаконний референдум про відокремлення Криму від України й приєднання до Росії, Кремль продемонстрував абсолютне нехтування нормами міжнародного права, неповагу до Української держави та її громадян, поставив під пряму загрозу саму систему міжнародної безпеки, що загрожує виникненням численних конфліктів, зокрема на Европейському континенті.

Жодні знижки на газ чи будь-які інші економічні преференції не є достатньою підставою, аби торгувати національними інтересами і територією держави. Тому Всеукраїнське об’єднання «Свобода» наполягає на невідкладному скасуванні ганебних Харківських угод, які по суті означали дозвіл Росії довічно перебувати на українській землі.

Національні інтереси України диктують необхідність вдатися до рішучих кроків, аби останнім днем     перебування ЧФ Російської Федерації в Криму, як і було передбачено угодою між двома державами до укладення Харківських угод, стало 28 травня 2017 року. Ми попереджали про те, що якби раніше скасували ці угоди, то Російська Федерація не мала б жодного права вводити 25 тис. військ на територію України», – наголосив Олег Тягнибок.