Про це повідомила прес-служба «Свободи».

Зокрема, у жодному разі не можна скорочувати фінансування Міністерства оборони України, навпаки, треба суттєво скоротити фінансування Державного управління справами і Адміністрації Президента. Окрім цього, лідер націоналістів закликав затвердити низку законодавчих ініціатив «Свободи», які допоможуть відродити національну економіку та поповнити бюджет.

Під час виступу в парламенті Олег Тягнибок висловив обурення тим, що «регіонали», які розграбовували країну, зараз намагаються повчати, як виводити державу із кризи: «Державній скарбниці не вистачає 289 мільярдів – як потрібно було красти, аби отримати такий дефіцит! Ці мільярди переплавили у злитки золота, які періодично виявляють у сейфах «регіоналів», у золоті батони, у скарби, які вони вкрали у громади й переховують їх, та ще й розповідають, як треба виводити державу із економічної кризи, в яку самі її завели!»

Лідер «Свободи» поінформував, що фракція «Свободи» вивчила законодавчі ініціативи уряду і пропонує низку поправок, які слід врахувати. «У жодному разі не можна скорочувати фінансування Міністерства оборони України, бо зараз ми фактично перебуваємо на порозі війни, а в Міноборони пропонують забрати 500 мільйонів! Зокрема, пропонують суттєво скоротити фінансування на забезпечення діяльності ЗСУ – люди по 5 гривень здають на армію, а ми хочемо скорочувати фінансування? Хочемо скорочувати прикордонні частини, скорочувати на 16 мільйонів фінансування Головного управління розвідки? В жодному разі цього допустити не можемо – викреслити і забути навіть думати про те, що фінансування Міноборони може потрапити під скорочення!

Навпаки, «Свобода» пропонує скороти фінансування Держуправління справами і Адміністрації Президента і сподіваюся, до нас дослухаються. Оскільки ще немає Президента, а в цих структурах триває суттєве скорочення – таких великих коштів, як передбачено, не потрібно.

Зі свого боку, ми підтримуємо збільшення акцизу на алкоголь і тютюн, і те, що пропонує уряд, навіть замало. Окрім цього, якщо удвічі заплановано збільшити вартість розмитнення автомобілів, що може вдарити суттєво по середньому класу, який був рушійною силою Революції гідності, то чому тільки на 6 чи 7 відсотків збільшується розмитнення літаків, гвинтокрилів і яхт? Зрозуміло, що їх реєструють за кордоном, але коли наші відповідні служби знають, хто з наших багатіїв користується тут такою розкішшю, то потрібно розв’язувати цю проблему.

Зараз також маємо повернутися до теми повернення у державну власність стратегічних підприємств, які незаконно були приватизовані, і це буде дохід у бюджет. Дуже правильною є ініціатива щодо прогресивної шкали оподаткування, але з цим треба бути дуже обережним. До речі, ми пропонуємо, щоби ті, хто має сукупний валовий дохід більше мільйона, не 25 відсотків відраховували, а до 34 – це буде соціально справедливо», – зазначив свободівець.

Парламентар також підкреслив, що фракція виступає проти скасування ПДВ з експорту зернових та пропонує затвердити низку ініціатив свободівців задля поповнення державної скарбниці.

«Свобода» пропонує якнайшвидше ухвалити наші законопроекти про повернення в Україну з офшорів вкрадених коштів – це буде поповнення бюджету. Закликаємо підтримати ініціативу про ліквідацію приватних монополій, вжити запропонованих нами заходів задля ліквідації дефіциту Пенсійного фонду. І наостанок – треба ухвалити документ щодо запровадження ввізного мита на книжкову продукцію, що також стосується продукції з Росії, яка є нашим теперішнім і одвічним ворогом. Так ми реально піднімемо українську економіку, поповнимо бюджет, допоможемо розвитку середнього класу та усім українцям», – підкреслив Олег Тягнибок.