Про це сьогодні, 11 жовтня, під час військових навчань на Сихові, сказала нардеп від ВО «Свобода» Ірина Фаріон, повідомляє кореспондент «Вголосу».

««Стратегія національної безпеки» передбачає, що до шкіл повернуть дисципліну захист вітчизни, відновлять у всіх навчальних закладах військові кафедри і найважливіше – абсолютно кожен чоловік, відповідно до стану свого здоров’я, стає резервістом», – розповіла Фаріон.

За її словами, чоловік проходить вишкіл, який складається із базового курсу – 3 місяці, і додаткового курсу – 5 місяців. Згодом його переводять у резерв і це означає, що впродовж наступних десяти років він має пройти щонайменше дві тижні вишколу у своїй воєнній частині.

«Потім якщо він хоче переходити на систему професійної чи контрактної армії він здобуває посилення своїх знань при своїх військових частинах», – каже Фаріон.

Також вона додала, що люди, які не можуть за станом свого здоров’я ставати резервістами, будуть записуватися у так званий народний резерв, який «Свобода» пропонує назвати козацтвом.

Нагадаємо, сьогодні, 11 жовтня пройшли шості військові навчання для мешканців Львова.

Цикл військово-практичних навчань розпочався 13 вересня у Львові для мешканців Франківського району Львова.

Другий етап пройшов 20 вересня, на території СШ №22 для мешканців Шевченківського району Львова.

Третій етап відбувся 27 вересня на Левандівці.

4 жовтня навчання проводили у Личаківському районі.

Навчання проходитимуть у кожному районі міста.

Акція відбувається з ініціативи молодіжного об’єднання «Львівський Євромайдан», громадської організації «Студентська Свобода Львівщини», за інформаційної підтримки департаменту Державної служби з надзвичайних ситуацій Львівської ОДА, департаменту освіти і науки ЛОДА та за практичною участю Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.