3 травня Політвиконком ВО «Свобода», відповідно до «Програми захисту українців», доручив обласним партійним організаціям через депутатів від «Свободи» та місцеві осередки звернутись до органів влади з пропозицією провести інвентаризацію та демонтаж «знущальних, щодо українців імперсько-більшовицьких символів, пам'ятників та назв на честь катів України».

Про це повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

«В першу чергу вимагати від влади ліквідувати будь-які пам'ятники та топоніми, що прославляють натхненників, організаторів та виконавців Голодоморів: Леніна, Косіора, Кірова, Дзержинського, Петровського тощо», - зазначається у рішення політвиконкому.

«Свобода» також звертається до органів влади з вимогою негайного виправлення ситуації з незадовільним станом військових поховань І та ІІ Світових війн, адже сьогодні більшість з них перебуває у занедбаному стані.

«Свобода» разом з тим підтримує ідею Президента України, озвучену під час візиту в Грузію, щодо створення музею тоталітаризму в Україні, де могли б зберігатися демонтовані символи.

«Свобода» також нагадує, що Резолюція Парламентської Асамблеї Ради Європи № 1481 від 25 січня 2006 року рекомендувала пострадянським країнам засудити злочини комуністичного режиму та більшовицької тоталітарної влади.

«Тому ганебною є ситуація з пам'ятниками катам української нації, які знищили мільйони українців і до сьогодні залишаються недоторканими», - підкреслюють «свободівці».