Про це інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Серед затриманих очільник Ужгородської міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Томаш Лелекач, троє інших свободівців, громадський діяч Олександр Волосянський та ужгородський журналіст Олег Диба, якого взагалі затримали поза «будівельним майданчиком», під час виконання професійних обов’язків.

«Перед затриманням активісти та містяни уже втретє проводили акцію на площі Народній, протестуючи проти її реконструкції, на якій з місцевого бюджету вирішили «відмити» 3 мільйони гривень. Цього разу роботи знову почалися у вихідний день. Постановою місцевої влади п’ятьом активістам заборонили вхід на «будівельний майданчик», хоча, будівельним він бути не може, адже встановленого паркану, як вимагають будівельні норми немає. Серед тих, кому заборонили вхід на так званий «будмайданчик» – юрист, свободівський активіст Віталій Грегор, головний редактор інформаційного сайту Закарпаття он-лайн Олег Диба, інші активісти, яких, фактично, в цій ситуації міська влада боїться найбільше», – йдеться у повідомленні.

Свободівці кажуть, що після того як держвиконавець зачитав протестувальникам  постанову про заборону перешкоджати будівельним роботам на території так званого «будівельного майданчику», машини знову почали знімати ґрунт з газону. Активісти наголосили, що ці дії є незаконними та грубо порушують будівельні норми, бо майданчик незагороджений, а отже, люди мають повне право перешкоджати таким незаконним роботам.

«Відтак містяни вирішили зупинити екскаватор, проте тут у ситуацію втрутилися міліціонери, яких було в рази більше за протестувальників та із застосуванням грубої фізичної сили почали валити на землю та затримувати людей. Серед затриманих очільник Ужгородської міської організації ВО «Свобода» Томаш Лелекач, троє инших свободівських активістів, Олександр Волосянський. Журналіста Олега Дибу затримали взагалі поза «будмайданчиком» під час того, як він виконував свої професійні обов’язки», – додає прес-служба.

Усіх затриманих доправили до міського райвідділу міліції.