Серед авторів закону – лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, а також парламентарі-свободівці Олег Осуховський, Юрій Сиротюк та Леонтій Мартинюк, передає прес-служба партії.

Свободівці пропонують парламенту провести в державі люстрацію від імені українського народу – громадян України всіх національностей, виражаючи волю Українського народу та усвідомлюючи обов'язок держави – захищати життя людини та забезпечувати реалізацію усіх прав та свобод України, гарантованих Конституцією України, беручи до уваги події, що відбулися в Україні у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року. Закон, у разі його ухвалення,  визначає правові та організаційні засади проведення люстрації, повноваження та порядок діяльності люстраційних органів.

Як зазначають автори зареєстрованого документа, його основна мета – зробити антикомуністичну люстрацію, люстрацію проти агентів чужоземних спецслужб, антикорупційну люстрацію і люстрацію людей, які заплямували себе знищенням народовладдя.

Документ передбачає обмеження обіймання відповідних посад в органах законодавчої, виконавчої та судової влади, правоохоронних органах в Україні особам, які співпрацювали з оперативними працівниками колишнього КГБ СССР до 1991 р. як агент, резидент чи інший негласний нештатний співробітник або співпрацювали зі спецслужбами інших держав як таємний інформатор чи помічник в оперативному отриманні інформації, заплямували себе участю у корупційних схемах, сприяли становленню «режиму Януковича» тощо.

Законопроектом запропоновано ввести процедуру люстрації шляхом подання люстраційної декларації та проведення перевірки працівників органів законодавчої, виконавчої, судової гілки влади, а також працівників правоохоронних органів на предмет співпраці зі спецслужбами СССР, та спецслужбами інших держав, відповідності засадам антикорупційного законодавства та участи у встановленні антидемократичного режиму.

У документі зазначено, що люстраційній перевірці підлягають як особи, що вже займають посади у державних органах влади будь-якого рівня, так і ті, що претендують на призначення на такі посади.