ВО „Свобода”, повністю підтримує позицію львівських науковців, учасників „круглого столу” «Вшанування жертв тоталітарних режимів ХХ ст.», поділяє їхні погляди, вважає справедливими та необхідними їхні вимоги, зокрема, на місці в’язниці Лонцького на вул.Бандери,1, у Львові, поставити каплицю для молитви, а також створити Музей терору та окупантів. Про це повідомляє прес-служба Олега Тягнибока.

„Ми також готові поставити свій підпис під кожним пунктом листа науковців до Президента України. Вимоги, що є у ньому, це ті ж самі вимоги, що є у нашій „Програмі захисту українців. А саме:

- визначити УПА воюючою стороною у Другій світовій війні,

- утворити Державний комітет охорони пам’яток увічнення визвольної боротьби, національної пам’яті та мучеництва;

- утворити Державну комісію з розслідування геноциду українського народу для всебічного вивчення та документації фактів як масових – голодомори, терор, депортації, так і окремих, але чисельних убивств, утворити Державну комісію щодо систематизації документів та підготовити аналог Нюрнберзького процесу;

- визнати Биківню у Києві, тюрму Лонцького у Львові, Дем’янів Лаз у Івано-Франківську, а також Сандармох у Росії місцями української трагедії і національної пам’яті українського народу. Спорудити Меморіальний комплекс у кожному з цих місць. Для школярів, студентства визначити час та дороги паломництва до пам’ятників геноциду;

- так зване Марсове поле у Львові визначити почесним Національним Кладовищем для захоронень воїнів УПА та борців за державну незалежність України. Спорудити на Марсовому полі величний Меморіал з вічним вогнем, каплицю та Пантеон Слави. Перезахоронити визначних політичних та громадських діячів України, які поховані за її межами, та борців за державну незалежність на цьому полі”, - йдеться в документі.