Про це інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Як відзначають у партії, загалом рейтинг «Свободи» в Києві на цих довиборах становить понад 27%, а проміжні вибори також засвідчили стрімке падіння рейтингів провладних партій та партій-одноденок.

«У 57-му виборчому окрузі впевнену перемогу здобув керівник Шевченківської «Свободи» Святослав Кутняк. У виборчому окрузі №8 під час кампанії лідирував «свободівець» Олександр Мирний, однак унаслідок масового підкупу виборців, фальшувань та махінацій виборчого процесу перемогу, вочевидь, намагатимуться віддати ставленику «команди Черновецького», а тепер представнику БПП Ю. Сализі», – йдеться в релізі.

Київська міська організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» відзначає, що, попри потужний національний зрив у час Революції гідності, коли мільйони громадян вимагали змін у країні, усунення бандитської влади, справедливості й чесності, змінилися лише обличчя керманичів держави: «Жодних реформ, жодного поступу, жодного нищення схем старого режиму українці не бачать. Це можна сказати і щодо проведення виборів. Проміжні вибори в столиці, зокрема в одномандатному виборчому окрузі №8, показали, що старі схеми фальсифікацій нікуди не зникли, ба більше – їх осідлала нова влада».

«Каруселі», підкуп виборців, застосування схем «1+10», «волевиявлення» осіб, які взагалі не мають права голосу в межах округу, – усі ці та багато інших інструментів фальшувань було масово задіяно в окрузі №8 на користь провладного кандидата», – відзначають у «Свободі».

Зокрема, у межах одномандатного виборчого округу №8 більше ніж на половині дільниць було виявлено громадян, які поза дільницею за заздалегідь складеними списками здійснювали особистий контроль за голосуванням виборців. Спостерігачі масово фіксували інциденти, коли виборці відкривали таємницю голосування: фотографували бюлетень із проставленою позначкою за кандидата – такі порушення зафіксовано на дільницях №№800198, 800194, 800195. Серед типових порушень: включення у список виборців осіб, які не мають права голосувати в межах округу, видача бюлетеня без паспорта, видача бюлетеня за пенсійним посвідченням. Усі ці порушення зафіксовано на дільниці №800205. Ба більше, члени дільничної комісії №800190, вочевидь, не боячись кримінального переслідування, просто на дільниці провадили агітацію за певного кандидата.

У зв’язку з таким «ганебним проведенням проміжних виборів у виборчому окрузі №8 та зважаючи на системні порушення, що суттєво вплинули на результат виборів», Київська міська організація ВО «Свобода» не визнає результатів виборів у цьому окрузі та закликає міську виборчу комісію визнати недійсними викривлені результати волевиявлення громадян.

«Підстави для цього є, адже більше ніж у половині дільниць виявлено порушення виборчого законодавства, про що складено акти та скеровано скарги до міської виборчої комісії. У разі відмови в задоволенні скарг право громади на чесні вибори «Свобода» відстоюватиме в судовому порядку», – кажуть у партії.