Відповідний документ свободівці зареєстрували в парламенті, інформує прес-служба ВО «Свобода».

Зокрема, у запиті зазначено, що 7 березня 2013 року за підписом тридцяти шести народних депутатів України ВО «Свобода» на ім’я Президента було надіслано депутатське звернення № 62-00-13, в якому націоналісти вимагали невідкладно вжити заходів щодо виплати працівникам заборгованості із заробітної плати, компенсації втрати частини грошових доходів та притягнути винних осіб до відповідальності.

Згідно з даними Державного комітету статистики України, станом на 1 січня 2013 року обсяг заборгованості із виплати заробітної плати українцям становив 893,702 млн. грн.

Відповідно до ініційованого депутатського звернення та на виконання доручення Кабінету Міністрів України, 18.05.2013 заступник міністра соціальної політики – керівник апарату Коломієць М.В. листом № 2256/0/10-13/13 повідомив, що центральним та місцевим органам виконавчої влади надано доручення щодо повного погашення заборгованості із заробітної плати до кінця 2013 року.

Проте в листі не було зазначено, яких саме заходів Мінсоцполітики як центральний орган виконавчої влади планує вжити з метою усунення порушень трудового законодавства України та забезпечення реалізації прав громадян на своєчасне отримання винагороди за працю.

Свободівці зазначають, що такі дії уряду України є неприпустимими, та суперечать Конституції України, дискредитують її норми як Основного Закону України в частині встановлення порядку і принципів функціонування представницьких та виконавчих органів влади.

Натомість депутати вимагають від Президента України взяти під особистий контроль діяльність чинного уряду в частині виплати українцям до кінця 2013 року, як про це заявив віце-прем’єр-міністр України О. Вілкул, заборгованості із заробітної плати, а також забезпечення виплати відповідної компенсації втрати частини заробітної плати, передбаченої чинним законодавством України.

Також від Януковича вимагають ініціювати відповідні зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» з метою надання коштів для виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ у повному обсязі на весь календарний рік із здійсненням відповідних перерахунків, згідно зі встановленим із 1 січня 2013 року новим розміром першого тарифного розряду.