Як інформує прес-служба ВО «Свобода», 162 делегати зібрання за поданням голови партії Олега Тягнибока одностайно підтримали кандидатуру Андрія Міщенка – очільника Чернігівської обласної організації ВО «Свобода».

Андрій Міщенко був депутатом  Верховної Ради сьомого скликання. Є одним з засновників «Свободи». Міщенко учасник Революції на граніті, активний учасник  Революції гідності. Був жорстоко побитий на Банковій під час того, як захищав журналістів від силовиків.  

«Наша мотивація участі у виборах – це підсилити позиції проукраїнських депутатів у Верховній Раді. Зокрема, групу депутатів-«свободівців», які чітко відстоюють інтереси українців, які вже чотири рази зривали ганебні спроби поставити на голосування питання про приватизацію близько тисячі стратегічних підприємств», - заяви Міщенко під час брифінгу. 

Відомо, що на довиборах на 205-му окрузі планують взяти учать Геннадій Корбан, колишній заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського та Сергій Березенко з Вінниччини, наближений до президента Петра Порошенка, колишній голова Державного управління справами.

«Представники олігархічних кланів одягнули вишиті сорочки, використовують націоналістичне гасло «Слава Україні!», але я думаю на окрузі буде шалений підкуп, фальсифікації, будуть апробовані нові технології за гроші олігархічних мішків, які згодом будуть використовуватися на місцевих виборах. Ми не маємо такого адмінресурсу і медіа ресурсу, як наші опоненти. Але в Чернігові - патріотичний виборець. Тому наше завдання його мобілізувати», -  зауважив  Міщенко. 

Міщенко Андрій Миколайович народився 1 січня 1973 року.

1996 року закінчив Львівський політехнічний інститут за фахом «архітектура». Професійно займався спортом (гребля), чемпіон України. Будучи студентом, став активістом Революції на граніті 1990 року. З 1991 року – член ВО «Свобода» (до 2004-го – СНПУ).

2008 року очолив Чернігівську обласну організацію ВО «Свобода», яку розбудував фактично з нуля. Особисто вишколював «свободівців» міст Прилуки та Ніжин, де на місцевих виборах «Свобода» провела своїх кандидатів до міських та районних рад, створила фракції.

На парламентських виборах 2012 року був головою Дніпропетровського обласного штабу партії. Того ж року обраний народним депутатом від ВО «Свобода» (№19 у виборчому списку). Був головою підкомітету з питань виконання кримінальних покарань та організації і діяльности органів та установ виконання покарань Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Під час перебування в парламенті був уповноваженим фракції ВО «Свобода» у Верховній Раді в Дніпропетровській та Запорізькій областях.

2015 року знову очолив Чернігівську обласну організацію партії. Член Політради ВО «Свобода». Одружений. Виховує трьох синів. Українець.