Про це народний депутат від «Свободи» Юрій Левченко заявив під час виступу у Верховній Раді.

За його словами, у перерві на брифінгу голова фінінспекції Микола Гордієнко заявив про фінансові зловживання на понад 7,5 млрд грн урядом Арсенія Яценюка.

«Було зроблено заяву про зловживання на понад 7,5 млрд грн, які вчинив уже новий уряд, так званий новий уряд, який після Майдану прийшов на смертях хлопців, а тепер, виявляється, займається зловживаннями і такими самими корупційними діями, як й уряд Януковича», – повідомив Левченко.

«Ідеться про зловживання на «Укрпошті», про зловживання в «Укргазвидобуванні», про зловживання в «Енергоатомі», про зловживання на понад 4,5 млрд грн у «Нафтогазі». Це все корупційні схеми, які чітко обґрунтувала фінінспекція. Фінінспекція подала відповідні акти в Генпрокуратуру. На превеликий жаль, представники уряду подають до суду для того, щоб скасувати відкриття відповідних кримінальних справ. й опротестовують це», – наголосив «свободівець».

Левченко окремо акцентував на тому, що фінінспекція знайшла підстави для повернення «Укртелекому» державі.

«Стратегічне підприємство, яке вкрав у держави Ахметов під час правління Януковича. Нині є можливість повернути його, тому що було знайдено зловживання щодо виплати повністю всіх належних коштів державі. Але уряд блокує ці процеси і не повертає «Укртелеком» державі», – заявив Левченко.

Водночас «свободівець» наголосив на тому, що розслідування цих зловживань постійно блокує уряд.

«Уряд Яценюка й особисто Арсеній Петрович саботують розслідування, і тільки-но, до речі, Гордієнко почав розслідування щодо «Енергоатому», він відсторонив його від керування фінінспекцією, що є абсолютно протизаконним», – повідомив Левченко.

Тому ВО «Свобода» вимагає, щоб генпрокурор прийшов у сесійну залу й відреагував на вказані зловживання та блокування їх розслідування.

«Ми вимагаємо його в сесійну залу. Вимагаємо, щоб було всебічне розслідування і щоб таких речей, проти яких ми всі боролися на Майдані, проти відвертого розкрадання бюджету, не було в нинішньому уряді. Щоб такого не було під час того, як скасовують усі можливі соціальні виплати, всі можливі пільги для найбільш соціально незахищених верств населення. Ви вдумайтесь у цинізм: 7,5 млрд розікрали, а 3,5 млрд на пенсію кілька днів тому в людей забрали. Ви порівняйте цей абсурд», – наголосив «свободівець».