Про це сьогодні зазначив  народний депутат України від ВО «Свобода» Олег Осуховський на брифінгу у Верховній Раді, повідомляє прес-служба політсили.

«Сьогодні система Інтерполу є недосконалою. Вона допускає, щоб авторитарні режими використовували її з метою переслідування своїх політичних опонентів. Україна зараз є центром уваги Європи та головним опонентом Росії, й наша держава має стати двигуном змін як всередині своєї країни, так і на міжнародній арені. Такі країни як Росія, Білорусь і Казахстан є лідерами  з переслідування демократичної опозиції за допомогою системи  Інтерполу. Після перемоги Майдану ми порушували питання про ревізію екстрадиційних запитів на предмет політичних мотивів», – наголосив народний депутат.

За його словами, Інтерпол має бути реформований, щоб не бути інструментом в руках диктаторів. Головні вимоги реформи – більша відкритість Інтерполу в методиці оцінки справ, участь у розгляді справ фахівців  міжнародного права з питань притулку та екстрадиції, cтворення незалежного рейтингу довіри до правоохоронних і судових систем держав-членів, врахування рейтингу під час перевірки запитів та їх політичний характер.

За словами політичного радника Фундації «Відкритий діалог» Петра Охотіна, система перевірки «червоних повідомлень» в Інтерполі є не публічною, затягнутою і недостатньо ефективною.

«Ми виступаємо за реформування Інтерполу, зокрема щодо гарантій для осіб з міжнародним статусом біженця. Положення щодо санкцій для порушників правил Інтерполу повинні дотримуватися неухильно. У роботі Комісії з контролю файлів Інтерполу мають брати участь фахівці з міжнародного права з питань притулку та екстрадиції. Закликаємо Європейський Парламент та Європейську Комісію розробити норму про те, щоб особа, яка отримала міжнародний статус біженця, не піддавалася на території ЄС арешту і екстрадиції за запитом держави, щодо якого отримано статус біженця», – зазначив він.