Відповідний запит 28 березня 2014 року парламентар скерував до голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка, інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

«У першу чергу, суспільство має дізнатися, хто з українських високопосадовців працював на репресивний совєцький режим, зокрема, серед народних депутатів України, членів Кабінету Міністрів України та усіх міністерств, Служби зовнішньої розвідки України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, керівництва обласних та місцевих держаних адміністрацій, суддів Верховного Суду України, Конституційного Суду України та решти судів тощо. До того ж, я прошу голову СБУ поінформувати, як забезпечується доступ громадян України до документів карально-репресивних органів колишнього СССР», – заявив свободівець.

Він підкреслив: усі країни Центральної та Східної Європи, що пережили спільне з нами комуністичне минуле, але сьогодні є членами Європейського Союзу, свого часу пройшли шлях відкриття архівів карально-репресивних органів колишніх комуністичних режимів та перевірки певних осіб, передусім політиків та державних чиновників, щодо співпраці з комуністичними карально-репресивними органами. Ці необхідні для побудови демократичного суспільства процеси, зокрема, відбулися в Болгарії, Естонії, Латвії, Литві, Німеччині, Польщі, Румунії, Словаччині, Угорщині, Чехії.

«Законами «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про розвідувальні органи України», «Про контррозвідувальну діяльність» визначено вичерпний перелік таких органів, і в ньому немає ані КҐБ, ані НКВД, ані МҐБ, ані жодного органу влади, окрім влади Української держави. Отже, згідно з чинним законодавством, відомості про факт співпраці з КҐБ, як і з усіма иншими органами СССР, не є державною таємницею в Україні. Тому засекречення згаданої інформації та відмова у доступі до неї під приводом таємности слід розцінювати як порушення чинного законодавства.

Більше того, перебування при владі агентури КҐБ-ФСБ є чи не найбільшою загрозою існуванню Української держави, збереженню конституційного ладу та територіяльної цілісности», – наголосив Юрій Сиротюк.