Про це йдеться в законопроекті № 2601, зареєстрованому в Раді 21 березня.

Депутати пропонують доповнити відповідною нормою Кримінальний кодекс і цим встановити, що публічна зневага чи приниження державної мови, яке завдало істотної шкоди національним інтересам чи несе реальну загрозу національній безпеці України, караються обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк.

Також на цей термін пропонується карати за свідомі дії, вчинені з метою витіснення державної мови з інформаційного простору, звуження сфери її функціонування.

Крім того, пропонується ввести кримінальну відповідальність за заборону або обмеження прав на вільне використання української мови, за створення штучних умов для домінування іноземної мови у сфері комунікацій, інформаційних систем, інформаційної власності, у державних і комунальних дошкільних закладах, загальноосвітніх закладах, середніх спеціальних і вищих навчальних закладах.

За ці ж дії, вчинені держчиновником або повторно, або організованою групою, або з використанням ЗМІ, пов'язані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, або поєднані з насильством, або ж погрозами караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на цей самий строк.

Якщо ці дії спричинили тяжкі наслідки - пропонується покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 7 років.

Згідно з пояснювальною запискою, прийняття цього законопроекту дозволить припинити антиукраїнську діяльність осіб і груп, що прагнуть завдати шкоди конституційним засадам України, а також дасть правову можливість правоохоронним органам проводити захист української мови як одного з основних державних символів.

Джерело: Обком