Проект розробила фракція ВО «Свобода», повідомляє прес-служба Львівської обласної організації об’єднання. 

«Після голосування за цю програму на сесії облради, сподіваємося, вже на початку вересня кожен демобілізований воїн із Львівщини з посвідченням «Учасник бойових дій» отримає з обласного бюджету 3000 гривень одноразової допомоги для поточних потреб цивільного життя», – повідомив Йосиф Ситник.

Крім того, «свободівець» зазначив, що потреба в коштах на 2015 рік орієнтовно становить 27 млн грн, адже до кінця року буде демобілізовано 7,5–9 тисяч воїнів із Львівщини, а на 2016 рік орієнтовно – 24 млн грн.

«На ці потреби спрямують, зокрема, 11,96 мільйона гривень, які чиновники обладміністрації хотіли забрати в територіальної громади на фінансування свого апарату», – зауважив депутат.

Йосиф Ситник повідомив, що підставою для отримання адресної грошової допомоги є такі документи: заява про виплату одноразової грошової допомоги (стандартний бланк є у військкоматі); копія посвідчення «Учасник бойових дій»; витяг із наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини, а для військовослужбовців строкової військової служби – копія військового квитка (для звільнених із служби); копії сторінок паспорта отримувача одноразової допомоги, на яких зазначено його прізвище, ім'я, по батькові та місце реєстрації; копія ідентифікаційного коду отримувача; номер власного банківського рахунку.

Як писав «Вголос», на переконання голови фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Йосифа Ситника, до методів роботи теперішнього голови облдержадміністрації Олега Синютки є дуже багато зауважень.