Про це йдеться в заяві фракції ВО «Свобода», яку виголосила на останньому засіданні сесії обласної ради депутат Мирослава Бабінська, інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Як ідеться в заяві, манія пограбування громади Львівщини через обласний бюджет у керівництва обласної адміністрації з’явилася ще у квітні 2015 року. «Тоді адміністрація нашвидкуруч підготувала програму підтримки органів виконавчої влади на суму 12,6 млн грн коштом платників податків Львівщини, незважаючи на те, що фінансування обласної та районних державних адміністрацій відбувається з держбюджету України і за період 1997-2014 років їх жодного разу не дофінансовували з обласного бюджету.

Львівська обласна рада VI скликання впродовж 2015 року не дозволила «протягнути» це питання завдяки принциповій позиції фракції ВО «Свобода», незважаючи на понад вісім спроб ОДА поставити це питання на голосування в раді. Лише на першій сесії новообраної обласної ради VIІ скликання адміністрації вдалося отримати 4,9 млн грн на цю програму.

Й ось у проекті обласного бюджету на 2016 рік керівництво Львівської обласної державної адміністрації знову намагається закласти видатки на підтримку органів виконавчої влади, але вже в обсязі 18 млн грн із загального фонду. І це відбувається тоді, коли в держбюджеті на Львівську ОДА передбачено фінансування в обсязі понад 145 млн грн, що більше від рівня 2015 року на 2,8%.

Такий обсяг фінансування програми підтримки органів виконавчої влади є більшим у рази від фінансування низки обласних програм, які належать до сфери прямої відповідальності Львівської обласної ради, зокрема у 7,2 разу більше від Програми розвитку та популяризації української мови та культури, історичної свідомості громадян в Україні та за кордоном, у 5,7 разу – від Програми боротьби з онкологічними захворюваннями у Львівській області до 2016 року та інших», – ідеться в заяві.

Фракція закликала депутатів не підтримувати незаконне фінансування адміністрації коштом громади Львівщини.