Про це 18 березня 2013 року повідомила активістка Сумської «Свободи» Юлія Левченко.

Як розповіла націоналістка, 18 березня до представників опозиційних сил надійшло звернення від обурених сум’ян щодо проведення в місті круглого столу, ініційованого проросійським «формуванням» «Украінский вибор» на тему: «Путі фєдєралізациі України». Тишком-нишком, організатори так званого «круглого столу», не повідомляючи громаду міста про саме «дійство» та його мету, хотіли представити захід як ініціативу самих містян. Активісти Всеукраїнського об’єднання «Свобода» спільно з представниками інших опозиційних сил завітали на захід, що вкрай здивувало організаторів.

Зазначимо, що до моменту приходу активістів там були присутні шість чоловік, серед яких – жодного жителя міста Суми. Почалася дискусія, у ході якої організатори висловлювалися зневажливо до українців, на що активісти відреагували вигуками «Ганьба!». Один зі свободівців переконливо попрохав одного з організаторів заходу розмовляти державною мовою, на що він, посміхаючись, продовжував зухвало говорити іноземною, підкреслюючи свою українофобську позицію. Після цього так і не розпочавши проведення «круглого столу», організатори збіговиська просто зникли.

«Подібне діяння штучних промосковських формувань на території нашої держави викликає неймовірне обурення. Такі акції мали місце вже раніше в кількох інших областях України, де так звані «активісти» у кількості 3-4 особи на камеру висловлювалися від імені всієї громади за позитивне відношення до приєднання України до Митного союзу. Обурює також те, що вони намагаються вчинити розкол серед українців саме шляхом проведення таких провокативних заходів», – зазначила свободівка Юлія Левченко.

Нині активісти опозиційних сил вже готують звернення в міліцію задля встановлення особи організатора заходу та його притягнення до кримінальної відповідальності.