Про таке рішення оголосив перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов під тиском учасників протестної акції, яку 12 лютого 2015 року організував столичний осередок ВО «Свобода».

Зауважимо, що зранку перед будівлею Київської міськадміністрації зібралося кількасот активістів, обурених підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті міста, зокрема в метро. Пікетувальники вимагали, щоб влада економічно обґрунтувала тарифну політику.

Голова фракції ВО «Свобода» в Київській міській раді Петро Кузик домовився про те, щоб з представниками протестувальників зустрівся перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов. Під час зустрічі активісти наголосили, що збільшення тарифів на проїзд у громадському транспорті в умовах економічної кризи в державі є економічним грабунком. Вони вимагали, щоб представник міської влади пояснив причини зростання вартості проїзду.

Головним аргументом, яким Ніконов пояснив тарифну політику влади, було те, що «Київський метрополітен» є збитковим комунальним підприємством, а більшість його об’єктів перебуває в катастрофічному технічному стані. Водночас він не зміг відповісти на запитання про те, чи зникне ризик аварій у метро та чи буде збільшено частоту курсування поїздів після збільшення вартості проїзду.

Під час розмови також було порушено питання про здійснення незалежного аудиту метрополітену. Водночас заступник голови КМДА зазначив, що адміністрація зробила свій аудит, за яким припинила розкрадання та ліквідувала корупційні схеми. Але Ніконов так і не зміг пояснити, чому до бюджету тепер не надходитимуть кошти, які раніше не дозволяла отримувати корупція, що її буцімто ліквідувала чинна влада.

Однак представникам протестувальників на чолі з головою Київської міської організації ВО «Свобода» Андрієм Мохником удалося домогтися від керівництва КМДА обіцянки про те, що економічне обґрунтування нових тарифів буде оприлюднено для громадськості.

«Усі ті ціни, які влада встановлює для громадян, повинні мати повне обґрунтування. Саме тому у відкритому доступі має бути опубліковано всі економічні показники надходжень і видатків. Окрім того, аудит діяльності комунального підприємства, де постійно процвітала корупція, має здійснювати громадськість, а не влада, яка завжди цю корупцію покривала. За результатами цього аудиту слід провести громадські слухання», – наголосив Андрій Мохник.