Варто зазначити, що суд визнав винним активіста за статтею хуліганство і засудив до позбавлення волі на два роки з відстроченням на рік, а також до штрафу 940 гривень.

«1 квітня сторони домовилися виправдати свободівця у разі, якщо обвинувачений зізнається у «злочині», але несподівано священик заявив, що «не побачив щирості в очах обвинуваченого». Тому суд відхилив клопотання адвоката про виправдання. Наступного дня цей же священик «великодушно» заявив, що Михайло «справді щиро зізнається». Але цей «акт доброї волі» з боку служителя московської церкви вже не міг нічого змінити у процесі і виправдання було неможливе», - заявили у партії.

Михайла засудили у справі про акцію протесту проти нелегальної забудови з боку УПЦ МП у центрі Києва біля парку Перемоги у травні 2012 року.

«Міліція, прокуратура та інші правоохоронні органи повинні були займатися покаранням незаконних забудовників, зокрема Московського патріархату, який без документів захопив величезну ділянку парку. Є інформація про те, що московська церква зводитиме на цій території комерційну нерухомість. Проте забудовників ніхто не чіпає, тому що за ними стоять великі заступники з Партії регіонів і високопоставлені бандити. А людей, які борються за життєвий простір киян і за те, аби у місті не порушували закони, залякують і відкривають на них кримінальні справи», - зауважив свободівець Андрій Іллєнко.

Як повідомлялося 18 жовтня, активіста ВО Свобода Михайла Кублія оголосили у розшук і висунули звинувачення у у справі про зрив українофобського фільму «Матч» та демонтажу незаконно спорудженого паркану Московського патріархату у парку «Перемога».

Джерело: Кореспондент