Мешканці села Серники розповідають - три роки поспіль церковний комітет щомісяця збирає по 100 гривень на храмові витрати. Хто грошей не здає має проблеми з похованнями та хрестинами.

Удова Олена Демчук з болем пригадує, як отець Степан Палій із місцевої церкви відмовився ховати її чоловіка. Священика привезли з іншого села. Однак, відспівали небіжчика під церквою. До храму - людей не пустили.

«Там під церквою, на сходах просто поставили трошки відправили, те що священник має відправити і просто на цвинтар і все і так було», - розповіла вона.

Цей випадок - не поодинокий, кажуть селяни. Скаржаться, священик вже відмовив не одній родині. Якщо грошей немає, до отця й потикатися не варто.

Жителька села: "У нас щоб похрестити дитину святенник взяв 700 гривень. Похорони в нас дуже дорогі, священник бере 400 гривен за похорони, забирає всі гроші з Євангеліє і навіть забирає всі гроші з послідного цілування в церкві".

Жителька села: "Єно гроші і гроші давай. Якщо служба божа – то гроші давай все їм мало грошей, половина людей вже відмовилися ходити через ті гроші".

Отець Степан усе відкидає. Каже - грошей ні в кого не вимагає. Їх люди жертвують з доброї волі. За ці кошти відремонтував два храми, сплатив за газ та світло. Стверджує, що і від похорону - не відмовлявся.

Отець, Степан Палій, настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці: "Я відслужив парастас все, чого я маю відмовлятися, я чекав до 12 години, вони не приїхали – поїхали до отця Ігора з православної громади".

У Стрийській Архієпархії Української Греко-Католицької церкви, до якої належить парафія отця Степана, пообіцяли із ситуацією розібратися. Кажуть, якщо факти підтвердяться - покарання буде суворим.

Джерело: 5 канал