Владика Венедикт (Алексійчук), Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ зазначив, що «в такий скорботний для усіх християн час Страсної п’ятниці, парафіяни храму Святого Пророка Іллі пережили негативний духовний досвід».

Причиною цьому стало зникнення плащаниці у храмі Святого Пророка Іллі у селі Княже Золочівського району.

Парох с. Княже, о. Віталій Барабаш розповів, що з 13 на 14 квітня близько опівночі він зайшов до відкритого храму. Після особистої молитви замість сторожі він побачив сплячого паламаря, якому громада довірила наглядати за плащаницею. Щоб зробити урок парафіянам, отець забрав плащаницю і привіз її на другий день.

«Сьогодні ми можемо розглядати декілька версій такого вчинку, але ми ніколи не зможемо зрозуміти почуттів пароха храму о. Віталія Барабаша та громади. Обидві сторони пережили духовне потрясіння: один через свою педагогічну помилку, а інші через втрату найціннішого скарбу Церкви у Велику п’ятницю – плащаниці», – зазначив владика Венедикт, коментуючи такі дії пароха.

Архієрей додав, що внаслідок таких дій отця Віталія, хлопець, який чергував вночі біля плащаниці і від перевтоми задрімав, отримав «психологічне потрясіння».

«Сьогодні громадськість вимагає покарання для священика і звертається до законного церковного уряду з таким проханням. Ми запевняємо, що об’єктивно дослідимо ситуацію, яка склалася у с. Княже, і зробимо адекватні висновки», – підкреслив владика Венедикт.