Перший в Україні тур експериментальної електронної музики — в шести містах України відбудуться концерти чотирьох шведських та чотирьох українських музикантів. 31 березня, Львівська обласна філармонія, 18:00.

Вісім артистів з двох країн є представниками майже всіх сучасних напрямків експериментальної електронної музики, таких як академічна електроніка, електроакустичні імпровізації, ритмові та абстрактні форми, lo-fi pop-electronics, ambient, noise, аналогові дослідження та інші.

Знайомство лейблу Nexsound та Шведського Інституту відбулося на початку 2006 року, коли шведські артисти Андреас Тілліандер та Мікаел Ставостранд взяли участь у київському фестивалі Деталі Звуку. Пізніше Nexsound став українським партнером проекту SWІЖЕ, ініційованого Шведським Інститутом.

Після двотижневої спільної роботи українських та шведських музикантів у Стокгольмі у листопаді 2006 учасники проекту виступлять дуетами в 6 великих містах України. Результат їхньої співпраці вже було презентовано у Швеції на експериментальній музичній сцені Fylkingen. Цей проект є першим великим досвідом співпраці між молодими музикантами Швеції та України.

Музичний проект: Українці:Швеція 4:4 Андрій Кириченко – Saralunden
Алла Загайкевич – Ida Lunden
Zavoloka – Anders Dahl
Kotra – Moljebka Pvlse

Інфа про українських учасників:

Aлла Загайкевич

Творча активність: 1986–1999 – участь у фолк-гурті „Древо” (Національна консерваторія); 1997 – засновує Студію електронної музики Національної консерваторії України; з 1998 до цього часу – викладач кафедри музичних та інформаційних технологій Національної консерваторії; з 2000 до цього часу – постійний учасник міжнародних та інтердисциплінарних проектів (музичне програмування електронної частини проекту Ziqquratu II литовського композитора S.Nakas, створення музики для аудіовізуальних інсталяцій, фільмів);

2003 – художній керівник фестивалю „Електроакустика” (Київ); 1996 – стипендія Cite des Arts (Париж); 1998 – грант Міжнародного фонду „Відродження” на створення Студії електронної музики; 1999 – грант Президента України за перформанс Numbers and Wnd (Drawings by Memory) на поезії М. Воробйова; 2000 – грант Міжнародного фонду „Відродження” на організацію серії міжнародних воркшопів TIME-SPACE-MUSIC;

2001 – нагорода Ревуцького за оперу Numbers and Wind (Drawings by Memory); 2003 – грант Blaue Brucke International (Dresden); 2003 – створила Bursarires of Visby International Centre (Studio ALPHA); 2004 – отримала Національну премію ім. Довженка за музику до фільму „Мамай”.

Твори Алли Загайкевич виконували такі колективи: Національний симфонічний оркестр України, Філармонічні оркестри Чернігова та Рівного, ансамблі CAT, Archi, Frescos, New Performance, Cluster, Ricoshet, Kyiv Camerata, Court-Circuit (Франція), Ensemble Contemporain de Montreal, Kammersymphoniker (Австралія), Recherche (Німеччина), J. Isaac.

Aндрій Кириченко

 

Cеред прихильників експериментальної музики в Україні та за кордоном загальновідомий як теле-та радіо-діджей, автор проектів Critikal, Sidhartha, NEX, засновник і співпродюсер лейблу Nexsound. Завдяки вагомому вкладу в розвиток електронної сцени України та надзвичайно цікавим експериментам у сфері електроакустики Андрій Кириченко відомий як один із найцікавіших та найупливовіших музикантів Східної Європи.

Регулярно виступає майже на всіх найбільших фестивалях експериментальної музики Західної та Східної Європи, під різними творчими псевдонімами створив більш ніж 16 альбомів, брав участь у більш ніж 20 компіляціях лейблів по всьому світу, співпрацював з такими метрами сучасної експериментальної електроніки, як Франциско Лопез, Кім Касконе та Джейсон Кан.

nexsound.org/akir/

Kotra 

Проект Дмитра Федоренка, одного з хедлайнерів та співпродюсерів лейблу Nexsound. Математик і гітарист за освітою, учасник проекту „Потерча”, співзасновник нойз-дуету Zet. Організував серію аудіо-візуальних виступів і перформансів з художниками та відеомейкерами Києва.

Брав участь у відео-арт, нет-арт та інтерактивних воркшопах Центру сучасного мистецтва Сороса. 1998 року, після розпаду Zet, починає сольний проект Kotra. За цей час було понад 10 альбомів, сумісні роботи з Андрієм Кириченком, Кімом Касконе, Францом Помасслом, Алєксєєм Борисовим та Андреасом Берслінгом, ремікси та окремі композиції на компіляціях багатьох європейських та американських лейблів.

Крім того, Дмитро озвучує відео-арт та інтернет-проекти групи художників Akuvido. Ці проекти брали участь у таких фестивалях як Kryptonale, EMAF, Villette Numerique, Netmage, Videoex, [d]vision та багатьох інших фестивалях медіа-арту по всьому світу.
Починаючи з 2003 року, Kotra регулярно виступає на таких найбільших європейських
фестивалях експериментальної музики, як Clubtransmediale в Берліні, Garage у Штральзунді, Resistance festival у Братиславі, Unsound festival у Кракові, Noise&Fury у Москві.

kotra.org.ua

На фестивалі українська публіка матиме унікальну можливість побачити надпотужний аудіо-візуальний симбіоз у спільному виступі Akuvido та Kotra. Раніше живу співпрацю цього "дуету" могла бачити тільки німецька публіка на фестивалях Clubtransmediale та Garage. Безкомпромісні шумові коливання від Kotra оброблятимуться Akuvido за допомогою спеціально підготовленою до виступу програмою та транслюватимуться на великий екран.

В 2003 році спільний виступ Kotra та Akuvido було названо однією з найцікавіших подій фестивалю Clubtransmediale. Таким, безперечно, буде і їхній цьогорічний виступ, що буде логічним продовженням більш ніж 6-ти річної співпраці цих яскравих особистостей.

Заволока

Музикант і дизайнер з Києва, нова яскрава зірка лейблу експериментальної музики Nexsound. За неповних чотири роки свого творчого шляху Катерина встигла зробити ремікси на пісні деяких українських музикантів, серед яких Марічка Бурмака, взяти участь у збірках електронної музики Києва, випустити кілька яскравих альбомів в Україні та за кордоном, взяти участь у кількох фестивалях експериментальної музики Європи.

Тепер Заволока працює над спільними проектами з такими музикантами, як володарка минулорічного ars-prix – берлінська поетеса-музикант AGF та київський авант-нойз-продюсер Kotra.

Музика Заволоки складається з інтенсивних, несподіваних звукових рухів і непередбачуваних комбінацій, що скеровані у ретельно контрольовані електронні потоки.

www.zavoloka.com

інфа: www.dz.org.ua, www.swizhe.in.ua

фото: www.swizhe.in.ua