В одній із шкіл Кривого Рогу дітей змусили вивчати російську мову замість німецької. Проте це вкрай не сподобалось деяким батькам, вони вимагають, щоб діти вивчали замість російської мови Європейського союзу.

Про це пише "Радіо Свобода".

Так, в школі №90 педагогічна рада затвердила обов'язкове вивчення російської мови для деяких класів. Частина батьків написала заяви про незгоду.

Вікторію Рудник як маму майбутнього випускника стурбувало введення вивчення російської як факультативу в 11 класі. На її думку, ці години краще віддати на українську мову або якийсь із предметів, який діти складатимуть в рамках ЗНО.

"Учителям ці плани дали за дві доби до педради, сказали, щоб усі вибирали російську мову. І все. Батькам розповідають, що буде краще, буде легше. Але не всі з них хочуть, безліч написали заяви, що хочуть німецьку. Батьки 11-класників, коли дізналися, що російська буде факультативом, написали заяви, щоб нам поставили українську або англійську, тому що їх складатимуть на ЗНО", – зазначила Вікторія.

Також вона повідомила, що в школі запропонували не ходити на уроки російської, якщо хтось не хоче.

"Нам кажуть: "Це факультатив, хочете – не ходіть". Я їм поставила питання: це фінансується з бюджету, вчитель отримуватиме зарплату за російську, а ми, батьки, будемо змушені наймати репетиторів із української?" – розповіла Вікторія.

Вчителька інформатики та мама дитини, яка навчається в школі №90, Людмила Легка каже, що було кілька варіантів навчального плану на рік, один з них, зокрема, передбачав вивчення тільки однієї іноземної – без другої.

"Наприклад, класні керівники 8 класів сказали, що батьки висловили своє бачення: навіщо в них забирають німецьку мову, у вивченні якої є необхідність? З нашого класу деякі батьки говорили, що російську мову діти й так знають на рівні, щоб можна було порозумітися, а ось іншу іноземну мову вивчити в домашніх умовах – дуже важко", – зазначила Людмила.

Людмила написав заяву про те, щоб українська була мовою навчання, але з вивченням двох іноземних мов.

"Для своєї дитини я писала заяву – українська мова навчання з вивченням двох іноземних мов. Ну і вже російську – можна розглядати одну годину на тиждень. Для розвитку мовної компетенції. Але це могла би бути й інша, наприклад, польська або ще якась із мов Євросоюзу. Але йти шляхом найменшого спротиву, "щоб дітям було легше", – це не аргумент", – додала Людмила.

Як стало відомо, після резонансу в ЗМІ та соціальних мережах рішення педагогічної ради школи №90 може бути переглянуто. У п'ятницю, 15 травня, педрада знову мала збиратися на засідання. Але розглядали мовне питання чи ні та яке рішення могли ухвалити – поки невідомо.