Комуністична партія знову закликає Президента Віктора Ющенко негайно відкликати український миротворчий контингент з Іраку. Про це повідомило інформагенство "Українські Новини" з посиланням на заяву лідера КПУ Петра Симоненка.

"Компартія України категорично вимагає від Президента Ющенко виконати рішення Верховної Ради і свої передвиборні обіцянки і негайно вивести український військовий контингент з Іраку. Негайно, а не під Новий 2006 рік", - говориться в заяві.

КПУ вважає, що з огляду на постійні заяву і погрози терористичних груп, в Україні існує реальна погроза подій, подібних тим, що відбулися в Лондоні (Великобританія).

22 липня Ющенко заявив, що Україна не виведе своїх миротворців з Іраку раніш запланованого на кінець 2005 року терміну. У середині квітня Ющенко підписав указ, яким доручив вивести українських миротворців з Іраку до 2006 року.

Виведення миротворців з Іраку був однією з передвиборних обіцянок Ющенка.
На першому етапі виведення в Україну повернулися 137 миротворців, на другому - 530, виведення миротворців планується завершити в жовтні.

До початку виведення в Іраку знаходилося близько 1 600 українських миротворців, дислокованих у провінції Васіт у 120-140 км на південний схід від Багдада в зоні польського командування. Українська миротворча місія в Іракові почалася 28 серпня 2003 року. Усього за час служби там загинули 17 українських миротворців і 1 вмер.

Ура-Информ