Лідер Комуністичної партії Петро Симоненко вважає вимогу США до Росії визнати факт окупації Литви, Латвії і Естонії Радянським Союзом у 1940-91 році загрозою територіальній цілісності України, повідомляють "Українські Новини".

Лідер КПУ наголосив, що вимога, викладена в резолюції Конгресу США від 22 липня, ставить під сумнів результати Ялтинської (1946), Потсдамської (1945) і Хельсінкської (1975) конференцій, на основі яких були встановлені кордони між державами в Європі. А тим часом, відзначає Симоненко, на основі угод на тих же конференціях були окреслені і кордони України.

Таким чином, за логікою Симоненка, ухвалення вищезгаданої резолюції Конгресом США - реальна загроза територіальній цілісності України. "Резолюція конгресу, ухвалена 22 липня, розв’язує руки реакційно-націоналістичним силам Польщі, Угорщини, Румунії, Росії, які не упустять можливості виставити територіальні претензії до України", - припускає Симоненко.

Він відзначає, що вищезгадана резолюція несе загрозу також і територіальній цілісності Білорусі. "Таким чином, гордіїв вузол європейських територіальних проблем не тільки не слабшає, але навпаки, затягується ще міцніше і гранично дестабілізує загальнополітичну ситуацію на європейському континенті", - заявив лідер Компартії.

КПУ вважає, що резолюція ставить Україну перед загрозою територіального розділення. "...Давньою мрією геополітичного шахіста Збігнева Бжезинського - перед загрозою знищення державності", - підсумував Симоненко.

КПУ наголошує, що будь-яка, навіть мовчазна підтримка Президентом Віктором Ющенком резолюції Конгресу США - зрада України. За логікою Симоненка, це поставить Україну під загрозу терористичних актів. "Підтримка режимом Ющенка агресивної політики США - це зрада нашого народу, перетворення України в зону терористичних атак", - завершує свою заяву лідер Компартії.

За повідомленнями іноземних засобів масової інформації, США закликали Росію визнати, що СРСР у 1940-91 році окупував прибалтійські держави.

Міністерство закордонних справ України вважає спробою висунення територіальних претензій до України з боку Росії її заяву про те, що статус острова Коса Тузла в Керченській протоці залишається невизначеним, хоча Тузла і перебуває тепер під українською юрисдикцією.

proUA