Сім’я Віктора Ющенка відноситься до числа достатньо заможних, за українськими мірками. Так Ростислав Іщенко, віце-президент Центру дослідження корпоративних відносин прокоментував інформацію про те, що син Президента України Віктора Ющенка користується автомобілем BMW М6, вартістю понад 130 тис. євро

Зокрема Іщенко сказав: «Глава сімейства одержує президентську платню близько 5 тисяч доларів. Дружина напередодні виборів задекларувала статок близько 1-го мільйона доларів у нерухомості, акціях і банківських внесках».

«Їм, проте, повинно в чималу копієчку влітати утримання київської квартири, заміського будинку, оплата захоплень Віктора Андрійовича і його гардероба, що постійно оновлюється. Крім того, Катерина Чумаченко-Ющенко, як дружина президента, вже не може займатися бізнесом, а тільки благодійністю, що теж – витратна стаття. Враховуючи, що Віктор Андрійович позичав гроші під заставу квартири, для внесення застави на участь у президентській виборчій кампанії, машина в триста тисяч доларів (180 тис. євро) для цього сімейства непідємна», - сказав Іщенко.

Також Іщенко підкреслив: «Цілком природно, що Андрій Ющенко заявив, вустами прес-служби тата, що машина не його, а приятеля, у якого він узяв її покататися. Проте і тут є проблеми. Річ навіть не в тому, що, як правильно вказали журналісти «Української правди», Андрій Вікторович у будь-якому випадку порушує закон, катаючись на машині з чеськими номерами, що належить приятелю, оскільки на неї не можна виписати довіреність. Син президента взагалі, з етичних міркувань не має права брати покататися такий автомобіль, оскільки такі «позики» члену сім’ї глави держави розглядаються в цивілізованих країнах, як один з методів корупції політика».

«Фактично Ющенко-молодшого звинувачують навіть не в тому, що він носить, їсть, п’є і водить все дуже, як для нього і його сім’ї, дороге, а в тому, що своєю поведінкою «наслідного принца» він компрометує батька. Причому, останній не може цього не знати, але ніяких заходів щодо сина не робить. З чого можна зробити висновок, що Ющенко-старший або не бачить у поведінці сина нічого непристойного (тоді можна назавжди забути просторікування президента про мораль і моральність), або повністю відрізаний від інформації про те, що відбувається в країні (якщо не знає навіть про проблеми власного чада) і не в змозі ухвалювати адекватні рішення, а значить і виконувати свої конституційні обов’язки», - сказав Іщенко.

«У мене особисто немає сумніву, що «журналістські розслідування» по сину Ющенка сталі раптом такими успішними не без допомоги офіційних структур. Фактично наймогутніша силова структура (МВС), або її частина, підставила президента. Враховуючи, що Віктор Андрійович збирався звільняти не тільки генералів міліції, а й вимагає заміни майже всіх урядовців, що мали нещастя поступити на службу до листопада 2004 року, можна тільки припустити, які ще просочування інформації і журналістські розслідування нас чекають», - підкреслив Іщенко.
ForUm