Ранкова температура становитиме +4 …+9 °С, удень градусник термометра досягне позначки +13… +18 °С. Про це повідомив під час брифінгу директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, передає прес-служба МНС.

«Аномально холодна погода для цього періоду буде зберігатися тільки до 10-11 квітня. З 12 квітня встановиться нормальний температурний режим для цього часу. На Великодні свята ми чекаємо дуже гарну погоду, переважно без опадів», - наголосив М. Кульбіда.

За його словами, протягом 10-11 квітня у східних та південних регіонах температура повітря буде становити +2…+7°С, на Заході – до -5 °С, у Карпатах – до - 12°С, в інших регіонах температура буде коливатися в межах 0…+3°С.

М. Кульбіда також відзначив, що з 12 квітня можна очікувати суттєве потепління. На всій території зросте температура до +6…+11 °С; 13 квітня в більшості регіонів – до +13…+18 °С, а 18-19 квітня – до +19…+24°С. Опадів у цей період буде небагато. Проте, починаючи з 16 квітня, на території України знову прогнозуються дощі.

«Наприкінці минулого тижня розпочалося погіршення погодних умов, пов’язане з циклонічним вихором, що прийшов з Балкан. Нині його центр знаходиться на кордоні Чернігівської та Полтавської областей. Він зумовив доволі інтенсивні опади на всій території України, зокрема найбільше у північних та центральних областях, Карпатському регіоні. Максимальна кількість опадів подекуди досягала 33-40 мм, що становить 80% місячної норми цього періоду», – зауважив директор Гідрометцентру.

Він зауважив, що 9 квітня сніговий покрив зберігається в Житомирській, Вінницькій, Хмельницькій, Чернівецькій, частково в Івано-Франківській та Тернопільській областях. Найбільша його висота становить 10 – 16 см. Станом на 09:00 опади продовжуються у вигляді снігу на території Житомирської, Вінницької області та в Карпатському регіоні. Дощі йдуть у Київській, Черкаській, Кіровоградській, на півночі Миколаївської та Одеської областей.