Про це він заявив у четвер, 22 червня, під час брифінгу щодо шляхів врегулювання вивезення ТПВ з міста Львова, передає кореспондент «Вголосу».

За його словами, міська влада має прийняти рішення щодо передання ЛОДА функцій управління роботи зі сміттям у Львові. Також передбачити за це субвенцію із міського обласному бюджету у сумі 300 млн грн в рік.

«У листі вказано, що ми візьмемо зобов'язання до 20 днів очистити сміттєві майданчики від перенакопичення, забезпечити стабільну роботу щодо вивезення непотребу зі Львова і продовжувати цю роботу протягом відповідного періоду, – зазначив Олег Синютка. –  Також відновити систему, що існувала у місті щодо сортування сміття та удосконалити її; припинити перерозподіл ринку ТПВ та повернути перевізників, які забезпечували системний вивіз ТПВ зі Львова; запустити у 2019 році завод із переробки ТПВ».

На його думку, такі дії дозволять системно вивозити сміття зі Львова та вберегти мешканців від хвороб. При цьому, непотріб возитимуть на полігони області. Графік вивозу ухвалять вже сьогодні. Допомога Львову має завершитись у 2019 році, коли побудують завод із переробки ТПВ.

Також голова Львівської ОДА зазначив, що на період здійснення повноважень щодо вивозу ТПВ ЛОДА мають передати управління над ЛКП «Львіспецкомунтрансом».

«На відповідь міська влада має 30 днів. Однак, думаю, відповідь має надійти якнайшвидше, зважаючи на ситуацію, що склалася у місті. Я, зі свого боку, вже сьогодні запланував зустрічі із громадами Львівщини щодо вирішення зазначених проблем», – резюмував Олег Синютка.

 

«Вголос»