Спостерігаючи за ситуацією у країні, складається враження, що як центральна, так і місцева влада живуть у паралельній реальності. Вони не розуміють, що відбувається у державі і тим паче не розуміють, що треба робити, щоб зупинити наступ коронавірусу.

Про це у прямому ефірі ток-шоу "Говорить Великий Львів" заявив народний депутат України від "ЄС", кандидат на міського голову Львова Олег Синютка.

"Сьогодні 2200 медиків тільки на Львівщині захворіли на коронавірус. Це з 20 000 медиків, які захворіли загалом по Україні. І центральна влада до сьогоднішнього дня так і не хоче внести у Парламент законопроект, щоб застрахувати медиків. Чому не хочуть? Бо, напевне, не розуміють, як себе почувають медики. Їм би поїхати в Центр легеневого здоров'я на Зеленій у Львові, в інфекційну лікарню на Шімзерів, і подивитися, які реально відчуття в тих людей, які щодня йдуть на роботу як на війну. Станом на жовтень 132 медики померли в Україні від коронавірусу. І тільки, вдумайтесь, 18 родин отримали відшкодування, так, як це передбачено законодавством. А ви уявляєте собі стан решти 114 родин, які зараз ходять по всіх інстанціях центральних органів влади, місцевих органів влади, малих і великих начальників, випрошуючи ту компенсацію? Збирають довідки, принижуються, шукають правди...Це сьогодні не просто відповідальність - це провина державних мужів, якщо їх можна так назвати", - зазначив Олег Синютка.

Крім того, нардеп розкритикував владу за те, що не спромоглася збільшити кількість ліжкомісць для хворих і не подбала про фінансову допомогу хворим:

"У мене двоє батьків захворіли. Їм виписали ліки. Я пішов до аптеки. Чотири дні - 4500 тисячі гривень. Це при тому, що в одного - 2500 грн пенсія, в іншого - 2300 грн пенсія. Якби я не міг допомогти, що би вони робили? А таких пенсіонерів сьогодні по країні море! А чиновники просто не розуміють цих людей. У них самих "жирку" достатньо. А ще давайте додамо вартість тесту на коронавірус - це ще 1000 грн. А ще рентген, КТ. А що треба зробити? По-перше, передбачити кошти для масового тестування людей. І негайно. Польща і Словаччина це зробили. То чим ми, українці, гірші? І друге: замість виселяти людей з лікарень, відкрити приміщення у медзакладах, які давно готові!"

"Ще раз звертаюся до місцевої влади: схаменіться і виконуйте свою роботу. Бо на вашій совісті будуть людські смерті. А нічого страшнішого не може бути", - додав Олег Синютка.

Повний запис ефіру дивіться тут: