6 лютого, Львівська міськрада нарешті оголосила результати конкурсу на будівництво стадіону для проведення Євро-2012. Попри очікування почути ім’я інвестора, тобто компанії, яка виділить кошти на роботи, журналістам не вдалося.Про ситуацію з будівництвом стадіону на прес-конференції розповів перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.

— Сьогодні, відповідно до рішення конкурсної комісії, місто Львів стало ближче до проведення фінальної частини Євро-2012, про визначення компанії Alpine як компанії, яка буде займатися будівництвом стадіону у Львові.

Буде укладено генеральну угоду, угоду на проектування, а також доручено підготувати інвестиційну угоду про забезпечення будівництва стадіону.

Я думаю, що таке рішення, яке прийняла сьогодні конкурсна комісія, зніме будь-які дискусії, які поширювалися в Україні щодо неготовності міста Львова до проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу. Ми можемо констатувати: питання будівництва стадіону у Львові є розв’язане.

Звідки надійдуть кошти на будівництво стадіону?

Роботи будуть виконані за інвестиційні кошти компанією Alpine, в тому числі і від використання активів, тобто земельної ділянки площею 25 гектарів.

Ми не зрозуміли… Що означає використання активів?

Шановні колеги, все є дуже зрозуміло: дані роботи будуть виконані за інвестиційні кошти компанією Alpine, в тому числі і від активів — земельної ділянки 25 гектарів.

Тобто землю нададуть в оренду?

Шановні колеги, сьогодні не укладено жодних угод з цього приводу.

А наміри є?

Наміри є, щоб дана ділянка стала однією зі складових факторів, які забезпечать фінансування будівництва стадіону у місті Львові.

Це не зрозуміло! Ця компанія віддаватиме землю в оренду іншим?

Шановні колеги, дані роботи будуть виконуватися за рахунок інвестиційних коштів компанією Alpine, в тому числі, як відповідний ресурс міста буде використана земельна ділянка площею 25 гектарів.

Тобто, можна зрозуміти, землю здаватимуть в оренду іншим?

Ні…

Їм у власність передають? Можна пояснити нормальною мовою, так щоб ми все зрозуміли?

Шановні колеги, дане фінансування і інвестиційна угода буде підписана між компанією Alpine і містом Львів і буде ухвалена, так як це передбачено, сесією Львівської міської ради. До ухвалення сесією Львівської міської ради, я можу сказати, що це будуть інвестиційні кошти компанії Alpine, в тому числі і з використання земельної ділянки, як це передбачено в умовах конкурсу.

Коли буде підписана ця угода?

Я думаю, ми зможемо підписати цю угоду під час відвідин міста Львова керівниками компанії Alpine.

Тобто, основним інвестором є компанія Alpine?

Так

Про яку суму йдеться?

Згідно проектних пропозицій, які були подані компанією Alpine, на будівництво стадіону передбачається витратити 80 млн. євро. Точна сума може бути оголошена тільки після затвердження проектно-кошторисної документації.

Місто якісь кошти виділятиме на будівництво стадіону?

Ми зробимо зараз попередні вишуковувальні роботи і це буде вимірюватися в межах декількох десятків тисяч — для підготовки земельної ділянки, геологічних робіт і інших речей.

Хто буде займатися пошуком інвестора для будівництва стадіону, чи це буде робити сама Alpine?

Ми плануємо, щоб всі роботи виконувалися за інвестиційні кошти компанією Alpine.

Тобто, Alpine має сама шукати кошти?

Шановні колеги, ви напевне не читали умови конкурсу.

Ну так поясніть нам, щоб все було зрозуміло. Тобто Alpine є інвестором і власником стадіону?

Я переконаний, що Alpine повинна забезпечити стовідсоткове фінансування робіт по будівництву стадіону. Я не можу коментувати угоду, яка на сьогодні не укладена. Я можу коментувати рішення конкурсної комісії, яка визначила переможця серед компаній для будівництва стадіону.

А за проект хто буде платити?

Згідно з конкурсних умов, проекті роботи повинні здійснюватися за інвестиційні кошти, компанією яка буде проектувати і будувати стадіон.

Що матиме компанія Alpine за те, що вона збудує нам стадіон?

Я переконаний в тому, що, по-перше, компанія Alpine, яка таким чином увійде серйозно на український ринок, буде мати дуже позитивне реноме. Окрім того, я переконаний, що це є вигідний бізнес-проект.

Цей стадіон: він буде власністю держави?

Ні, він не може бути власністю держави. Він може бути або власністю компанії, яка збудує, або територіальної громади міста.

А конкретно — чиєю?

Шановні колеги, нам потрібно докласти максимум зусиль, щоб цей стадіон після здачі в експлуатацію, проводила діяльність і експлуатувала компанія, яка буде забудівником. Якщо в результаті завершення переговорів ми все таки зможемо добитися такого виконання чи компанія буде настоювати на тому, щоб він перейшов у власність територіальної громади, я сьогодні прокоментувати не зможу, це буде результатом заключення відповідної угоди.

Пане Синютка, можете ще раз резюмувати, що Alpine — інвестор будівництва стадіону?

Я хочу ще раз сказати, що відповідно до рішення конкурсної комісії, визначено компанію Alpine, як компанію яка буде будувати…

Я про інвестора питаю

Тут треба чітко визначитися, чи я маю казати…

Так кажіть чітко: чи вони інвестор, чи підрядник, чи будуть розробляти проектну документацію… Від вас вимагається одне речення

Дякую, от подивіться, в 18.00 закінчується робочий день, в 18.05 коли я буду приватною особою, я скажу все, що ви вважаєте за потрібне

А ви як чиновник скажіть

А як чиновник, я хотів би вам оголосити, що відповідно до рішення конкурсної комісії, одноголосно, переможцем конкурсу і компанією, яка буде займатися будівництвом стадіону у Львові і з якою доручено підписати генеральну угоду на проектування та підготувати угоду на здійснення інвестування робіт по будівництву стадіону, визначено компанію Alpine.