«Ми згодні на відхід Асада і передачу влади одному з його прихильників, який керуватиме країною впродовж перехідного періоду, як це було в Ємені», – сказав AFP представник національної ради Джордж Сабра.

На думку Сабри, зараз важливо не займатися переслідуванням Асада, а припинити кровопролиття і масові вбивства в Сирії, а також захистити громадян країни.

На запитання про те, хто з правлячої верхівки міг би тимчасово очолити Сирію, він відповів: «У Сирії вистачає патріотів і серед прихильників режиму, і в рядах офіцерів сирійської армії. Багато хто з них міг би стати гідним кандидатом на цю посаду».

Раніше сьогодні глава Ліги Арабських держав Набіл Еларабі висловив думку, що правлячому режиму Сирії не довго залишилося перебувати при владі, передає Reuters. На його думку, час розмов про політичні реформи вже минув. «Зараз потрібно говорити вже не про політичні зміни, а про передачу влади», – сказав Еларабі.

Міністри Ліги арабських держав, які в суботу провели зустріч в столиці Катару – Досі, закликали Башара Асада покинути свій пост, а також пообіцяли забезпечити безпеку його і його сім'ї у випадку відставки. На запитання про те, як довго в Сирії ще проіснує чинний режим, він відповів: «Я не можу назвати точний проміжок часу, але це безумовно не триватиме довго».

Цю думку поділяє і прем'єр-міністр Туреччини Тайіп Ердоган. Він вважає, що повстанці, які протестують проти правління Башара Асада, «близькі до перемоги як ніколи». Він також попередив, що Туреччина має намір рішуче відповідати на будь-які прояви ворожості з боку Сирії. Ердоган також розкритикував миротворчий план Кофі Аннана. 

«План Аннана, який підтримало міжнародне співтовариство, в тому числі Туреччина, став у своєму нинішньому вигляді засобом експлуатації, який правлячий режим використовує в своїх цілях. Надалі міжнародному співтовариству необхідно вживати більш рішучих заходів», – вважає він.
 
Джерело: bfm.ru