Про це йдеться у відеозверненні, оприлюдненому 12 грудня на телеканалі «Україна».

«Посольство України, посольство Росії, громадяни цих країн, а також іранці відтепер будуть здобиччю і метою для всіх наших сил. Ми закликаємо не випускати ні українця, ні росіянина, ні іранця живими з Сирії», - йдеться у зверненні бойовиків.

«Це ми заявляємо у відповідь на заяву МЗС України про шпигунку з України Анхар Кочнєву, яка носила зброю і була перекладачем для російських офіцерів», - пояснюється в ньому.

У свою чергу, в МЗС заявили, що Україна в черговий раз висловлює глибоку стурбованість ситуацією навколо Кочнєвої, що незаконно утримується на території Сирії угрупованням, яка іменує себе підрозділом Вільної сирійської армії.

«Українською стороною приймаються всебічні заходи для звільнення захопленої українки як на рівні держави, в тому числі у взаємодії з міжнародними партнерами, так і з залученням громадських та релігійних організацій», - йдеться в документі.

«Україна застерігає осіб і угруповання, які утримують Кочнєву, що у разі застосування ними методів фізичного чи іншого впливу на неї, які заподіють шкоду її здоров'ю або життю, неминучим наслідком для всіх причетних до таких дій буде наступ в повній мірі відповідальності за вчинення злочину», - підкреслюється в заяві.

Нагадаємо, Кочнєву викрали бойовики сирійського опозиційного воєнізованого угрупування, який іменує себе підрозділом Вільної сирійської армії.

8 листопада у Facebook з'явилося відеозвернення Кочнєвої з проханням виконати вимоги викрадачів. Однак про вимоги заручниця не повідомила.

Пізніше в ЗМІ з'явилася інформація, що сирійські повстанці вимагають за викрадену українку 50 млн. доларів.

Джерело: «ForUm»