Згоріло більше 500 крамниць, практично повністю вигорів текстильний ринок, який примикає до давньої міської цитаделі.

Відповідальність за те, що трапилося, власники магазинів покладають на повстанців так званої «Сирійської вільної армії», які «окупували ринок» і протягом двох днів обстрілювали з його території позиції урядових військ. Бойовики, насамперед снайпери, не дозволяли торговцям пройти до своїх крамниць, щоб ті змогли загасити вогонь і врятувати майно і товари.

Критий ринок Сук ель-Медіна є однією з головних визначних пам'яток старого міста в Алеппо. Він вважається найбільшим критим ринком у світі. Протяжність його алей, на яких розмістилося понад 1550 крамниць, становить близько 14 кілометрів.

Нинішня пожежа на цьому ринку — далеко не перша в історії стародавнього міста. Так, 150 років тому вогнем було знищено ювелірний ринок. За повідомленням інформагентства «Сурія аль-Ан», на цей раз він уцілів, але пробратися туди, щоб переконатися в цілісності свого майна, власники крамниць не можуть через зіткнень повстанців з урядовими військами.

Чотири дні тому повстанці оголосили про початок «вирішальної битви» за місто. Однак, як зазначає «Аль-Ватан», домогтися успіху і «просунутися хоча б в одному з «гарячих районів» повстанці не змогли». За даними видання, вони отримали відсіч і змушені були повернутися в райони, які контролювали до початку свого наступу.

До слова, минулої неділі лише в районі Бустан ель-Баша на півночі Алеппо урядові війська знищили 235 бойовиків.

Зараз найбільш інтенсивні сутички відбуваються в Алеппо в районі військового аеродрому Найраб, а також в околицях Старого міста.

Джерело: ria.ru