Бойовики «Ісламської держави» вирішили покинути це місто, але спостерігачі вважають, що в населеному пункті могли залишитися їх смертники. Ассадовці стверджують, що основні битви за Пальміру ще попереду, повідомляє hyser.com.ua.

Бійці урядових сирійських військ увійшли в місто вчора, першого березня. Вони зайняли територію стародавнього міста, яка контролюється ісламістами з «ІД».

Керівник Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини Рамі Абдель Рахман розповів представникам засобів масової інформації, що ассадівські військові увійшли в квартал, який знаходиться на заході населеного пункту. Вони зуміли взяти під свій контроль частину цієї території. Він підкреслив, що вчора ввечері були чутні розриви снарядів і постріли зі стрілецької зброї.

Рахман зазначає, що армійці сирійського президента скоро можуть взяти під свій контроль і історичну цитадель Пальміри, з якої пішли бійці «Ісламської держави». Війська Ассада розуміють, що в цьому районі могли залишити смертників «ІД».

Про те, що міська цитадель практично відбита, російському інформаційному агентству «Інтерфакс» розповів також анонімний представник урядових військ. За його словами, ассадівським солдатами ще належить вступити в бої, щоб захопити це місто.

Раніше джерело в армії Ассада повідомило інформаційному агентству Reuters про встановлення за підтримки ВКС Російської Федерації контролю над районом, відомим під назвою «Трикутник Пальміри». Він знаходиться в декількох кілометрах на захід від міста.

Відзначимо, що навесні 2015 року «Ісламська держава» зуміла захопити Пальміру, після чого ісламісти почали знищувати історичні пам'ятки та храми. Навесні минулого року бойовиків вибили з міста, але в грудні вони зуміли знову зайняти цей населений пункт.

 «Вголос»