Про це 22 жовтня 2014 року на зустрічі з молоддю в Умані заявив заступник Голови ВО «Свобода», член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони України Юрій Сиротюк, повідомляє прес-служба політичної сили.

Він зазначив, що 30 вересня 2014 року на посаду в. о. глави Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України повернувся Іван Баскаков – армійський ідеолог, що обіймав цю посаду в останні місяці режиму Януковича.

«Повернення осіб, які безпосередньо відповідальні за низький моральний дух солдатів, що призвело до здачі Криму – ознака потужної хвилі контрреволюції. Якщо з цим змиримось – завтра повернуться Лєбєдєв та Захарченко».

Юрій Сиротюк наголосив: «Іван Баскаков був призначений на посаду 21 жовтня 2013 року за безпосереднього сприяння міністра Лєбєдєва, який, імовірно, зараз перебуває в Росії. Саме завдяки зусиллям Баскакова українським воякам промивали мізки на предмет «слов’янського братства» і прищеплювали ворожість до Майдану. Є чимало свідчень підготовки особового складу Міноборони до кривавого розгону Майдану. В той же час, росіян малювали «рідними братами», яким наша авіація допомагала стерегти сочинську Олімпіаду. Як наслідок такої політики, Збройні Сили в березні 2014 року виявились деморалізованими і не стали чинити опір російській агресії в Криму, а значна частина військових перейшла на російський бік. Покровитель Баскакова, міністр Лєбєдєв відразу ж утік до Севастополя, під захист Чорноморського флоту РФ. То що ж його права рука робить в Міністерстві оборони?! І в той же час, не виконується ініційована мною ще 22 квітня Постанова Верховної Ради України, що передбачає розширення військово-патріотичної підготовки у школах та вищих навчальних закладах. Без відповіді залишився і мій запит від 18 червня щодо перевірки причетності посадових осіб Міноборони та Збройних Сил України до вчинення корупційних дій та співпраці зі спецслужбами чужоземних держав».

Як підкреслив депутат-свободівець, Департамент соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України виконує такі важливі функції, як робота з громадськістю, забезпечення зв’язків армії та цивільних установ і організацій, формування в суспільстві позитивного образу Збройних Сил. Проте, за даними низки експертів, подібна робота на звільнених територіях майже не відбувається, усе обмежується ініціативами окремих ентузіастів.

«У цієї особи немає не лише морального права керувати військово-патріотичним вихованням військовослужбовців, а й бодай найменших підтверджень професійних здобутків. Можливо, його місія полягала в іншому – остаточно розкласти Збройні Сили перед запланованою агресією Путіна, яку готували не один рік. Прізвище Баскакова чітко характеризує його роль – ординський баскак, наглядач за підконтрольними територіями. Тепер його відділ прагне поставити під контроль всі медійні центри підрозділів Збройних Сил, щоби монополізувати потоки інформації. Повернення Баскакова в Міністерство оборони, допуск до найважливішого – формування духу захисників України – ознака повзучої контрреволюції. Що далі – повернемо Захарченка й Лєбєдєва?» – підсумував Юрій Сиротюк.