Про це на Погоджувальній раді парламенту, заявив голова фракції ВО «Свобода» у Верховній Раді України Олег Тягнибок, повідомляє прес-служба цієї політичної сили.

«Ситуація на сході України – спецоперація путінських диверсантів, яка підбурила невелику частину посібників колишнього режиму Януковича та п'яту колону Москви. Цій ситуації український парламент має дати політичну оцінку. Те, що відбувається зараз, це фактично новий етап війни Кремля проти України. Це є антидержавний заколот і спроба реваншу злочинного режиму Януковича та його підручних на певній частині України. Впродовж кількох останніх днів я мав чимало зустрічей із громадами в центральній Україні: люди не лише підтримують, але й вимагають від влади якнайшвидше розпочати антитерористичну операцію і вжити конкретних і рішучих дій задля придушення інспірованого Кремлем сепаратистського шабашу», – заявив Олег Тягнибок.

Олег Тягнибок підкреслив, що завданням сепаратистських шабашів на сході країни є зрив президентських виборів 25 травня та уникнення відповідальності за пролиту на Майдані кров поплічниками Януковича.

«Мета сепаратистських шабашів очевидна: для Путіна важливо зірвати вибори 25 травня, аби в нас не було легітимного Президента, ліквідувати територіальну цілісність держави та розколоти Україну. А залишки режиму Януковича і Партії регіонів сподіваються отримати реванш – повернути собі владу і уникнути покарання за кров і смерті невинних громадян, які боролися за правду та справедливість.

Парламент має усвідомити, що переважна більшість жителів українського Донбасу не підтримують сепаратистів, якими керують диверсанти, терористи та офіцери російських спецслужб. Тому протидія окупантам має бути найжорсткішою. Впродовж цих кількох днів я провів чимало зустрічей із громадянами у центральній частині України. Хочу запевнити, що громада нині не тільки підтримує, але й вимагає від влади якнайшвидше розпочати антитерористичну операцію і вжити конкретних і рішучих дій задля припинення сепаратистських шабашів. Люди просили передати, аби найвище керівництво держави не тягнуло із відповідними рішеннями. Якщо є потреба змінити правоохоронців, які відмовляються виконувати накази, – громадяни підтримують такі рішення. Абсолютно правильним є створення із цивільного населення частин для боротьби з терористами – тисячі українців нині до цього готові, зокрема і свободівці», – заявив Олег Тягнибок.

Як писав «Вголос», також сьогодні голова фракції ВО «Свобода» у Верховній Раді України Олег Тягнибок наголосив на важливості прийняття у ВРУ низки законів для підвищення обороноздатності України.