Про це він заявив сьогодні на брифінгу «Системна криза місцевого самоврядування в Києві», повідомляє прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

«Свободівець» підкреслив, що не можна взагалі говорити про децентралізацію в Україні, коли в самій столиці знищено місцеве самоврядування: «Розуміємо, що змінились електоральні вподобання громадян, що вибори до районних рад можуть стати холодним душем для певних політичних сил. Але це не має зупинити чи стати причиною перенесення виборів лише для того, аби влада до них підготувалася. Ми живемо в умовах електоральної демократії. Люди завжди мають право обирати, тож неприйнятними є будь-які рейдерські спроби через підконтрольних суддів зупиняти право громадян на самоврядування».

Він також наголосив, що лишається геть незрозумілим, чому рішення про «особливий статус» окупованих територій на Сході України активно проштовхують, а громаду столиці позбавляють права мати своїх представників у районах.

«Остання виборча кампанія відбулася згідно з новим законом про вибори до місцевих рад. Цей документ, без сумніву, є недосконалим, і зараз у Києва є округи, від яких немає депутатів у міськраді. Через це порушено принцип повсюдності місцевого самоврядування. Загалом у  Київській міській раді є 120 депутатів на величезне місто. Внаслідок цього дуже часто немає прямого контакту депутата з виборцем. Вибори до районних рад заповнять цю прогалину і забезпечать принцип повсюдності місцевого самоврядування. Ми будемо організовувати юридичні, політичні і громадські кампанії, щоби захистити право киян на місцеве самоврядування», – заявив Юрій Сиротюк.